Poslední hlídka

Poslední hlídka

Epocha - 2012

Epocha (2012)

Hrdinové tohoto pochmurného sci-fi příběhu stojí před nejtěžším úkolem svého života. V nadcházející kruté zimě mají stát na stráži, aby chránili spící město před nepřítelem, kterého nikdo z živých dosud neviděl. Netuší, co vše je očekává, ani zda uspějí – vědí jen to, že odcházejí na Poslední hlídku a mezi ostatní se už nikdy nevrátí. Možná ale na této cestě odhalí část tajemství svého světa...
Sci-fi román odehrávající se na drsné, člověku nebezpečné planetě. (Založil/a: hiro666)

Tomáš Petrásek Tomáš Petrásek

Methat
  13. 7. 2016, 15:18
Nezdieľam nadšenie ako väčšina čitateľov, príbeh sa mi nezdal vôbec originálny a hneď ako som začal čítať mi to pripomenulo radu iných kníh. Postupne som vydedukoval ako to skončí, keďže názov knihy tomu dopomáha - jediné šťastie bolo, že to má tak málo strán. Nudil som sa pri čítaní, najhoršie bolo, že v knihe nie sú žiadne dialógy, hlavný hrdina len akoby spomína na minulosť formou zápiskov. Kontinuálna forma písania mi tiež nesedela, človek knihu prakticky nesmie odložiť, pretože pretrhne niť deju, neexistujú tu kapitoly. Nepomohlo ani dumanie hlavného hrdinu nad tým, či je svet plochý, okrúhly alebo guľatý. Kniha ma jednoducho nebavila.