Anatém

Anatém Originální název: Anathem

Talpress - 2012
ISBN: 978-80-7197-424-6

Talpress (2012) 978-80-7197-424-6 728

Mladý frát Erasmas žije se svými přáteli za zdmi koncentu Svante Edhara, útočiště vědců, matematiků a filozofů, jehož tisíciletími prověřené rituály a řád se zdají být neotřesitelné vlivy ze záhradbí, kde mohou vznikat a zanikat města a říše, aniž by to do chodu koncentu nějak výrazněji zasáhlo. Přesto se v dávné minulosti stalo již třikrát, že byly tyto oázy poznání barbarsky rozvráceny. Teď se mají brány po deseti letech znovu na deset dní otevřít a umožnit tak konfrontaci s vnějším světem. Zatím nic nenasvědčuje tomu, že by se za hradbami dělo něco, co by mohlo stabilitu tohoto života ohrozit, natož že by se schylovalo ke katastrofě, kterou bude moci právě frát Erasmas s vynaložením veškerého svého umu, poznání a důvtipu odvrátit. Ale to se má již brzy změnit… (Založil/a: Snicketka)

Neal Stephenson Neal Stephenson
*31.10.1959

veselice
  29. 9. 2013, 16:54
Parádní kniha, ale asi ne pro každého. Doporučuji všem, kteří mají rádi mix teoretické fyziky, filosofie a sci-fi. Pro fanoušky Stephensona jasná volba. 5 hvězd