Čísla 2: Chaos

Poprvé vydáno celosvětově: 2010

Egmont - 2012
ISBN: 978-80-252-2012-2

Egmont (2012) 978-80-252-2012-2 367

Adam je šestnáctiletý kluk, který se vzhledem neliší od svých vrstevníků. Přesto je naprosto výjimečný. Stejně jako jeho matka i on vidí čísla. Když se někomu podívá do očí, vidí je. Zpočátku nevěděl, co znamenají. V den smrti své matky pochopil, že jsou to data úmrtí. Vede si poznámky ve svém bloku, kam zapisuje informace o lidech, s nimiž se setká, a jejich čísla. Na stránkách se neustále opakuje číslo 112027. Je jasné, že ten den se stane v Londýně katastrofa velkého rozsahu, při níž zemřou tisíce lidí. Osudné datum se neodvratně blíží a Adam se trápí čím dál víc. Neví, co má dělat. Neví, jak varovat lidi, aby Londýn opustili a zachránili si životy. Neodvažuje se o tom nikomu říct, bojí se, že by mu nikdo nevěřil. Ale není sám, kdo o katastrofě ví nebo ji alespoň tuší. Jeho spolužačku Sáru pronásleduje několik měsíců děsivý sen. Vidí Londýn v plamenech, bortící se budovy, mrtvé a zraněné v sutinách. Sára utíká z domova a Adam ji hledá, až ji konečně objeví v jednom squatu. Společně přemýšlejí, jak katastrofě zabránit a jestli je to vůbec možné. Podaří se jim najít způsob, jak lidi varovat? Pokusí se o to? A bude jejich úsilí vůbec k něčemu? (Založil/a: Clareee)

Rachel Ward Rachel Ward
*1964

Shax
  1. 9. 2015, 10:18
Dělalo mi problém knížku vůbec dočíst.
Často se v recenzích zmiňuje způsob, jakým hlavní postavy hovoří a nutno říct,
že to je jeden z důvodů, proč knihu hodnotím jednou hvězdičkou. Jak jsem zmínila
dříve, hlavní postavy mluví jak retardovaný, porouchaný a nespisovnỷ zásobník na sprostá slova...
Tak trochu mi to připomíná vyfetovanou matku Crystal v románu Prázdné místo.
Postavy absolutně bez charakteru, ploché, protivné a nesympatické. První díl nebyl nic světoborného, ale druhý díl je přesně ten případ, kdy ,,jednou a dost".
Naprosto zbytečně popsané stránky papíru, nudila jsem se od začátku až do konce.
V knihovně mám ještě třetí díl a nejsem si jistá, jestli se do něj vůbec chci pustit...
HELLBOY-DB
  5. 9. 2015, 19:21
Vůči prvnímu dílu, tento už motivem nemůže překvapit a tak se sazí na dramatizaci, kterou má na starost blížící se neodvratná katastrofa. Jinak je příběh stavbou i stylem zhruba stejný jako první část a tak je výsledkem zase jen normální průměrná oddychovka. ===60%.