Mezi touhou léta a chladem zimy

Mezi touhou léta a chladem zimy Originální název: Mellan sommarens längtan och vinterns köld
Poprvé vydáno celosvětově: 2002

Moba - 2012
ISBN: 978-80-243-4620-5

Moba (2012) 978-80-243-4620-5 616

Stockholm, listopadový páteční večer. Americký novinář John Krassner spadl z patnáctého patra studentské koleje. Jednalo se o sebevraždu, nebo jej někdo shodil? Pro spěšně přivolanou policii je věc jasná: muž se dobrovolně rozloučil se životem, navíc zanechal nanejvýš poetický vzkaz na rozloučenou – prožil prý svůj život mezi touhou léta a chladem zimy. Je to sice poněkud tajemné sdělení, nicméně případ se zdá být jednoznačný a záležitost je odložena. Jeden z nejvyšších policejních úředníků, kriminální ředitel Lars M. Johansson, však oficiálnímu závěru vyšetřování nevěří. Na té historce mu něco nesedí, zdá se až příliš jednoznačná. Když je pak v podpatku Krassnerovy boty nalezen ještě lístek s tajnou soukromou Johanssonovou adresou a poznámkou „nejčestnějšímu policistovi“, rozhodne se Johansson záležitost prošetřit, třebaže v průběhu svého vyšetřování si bude několikrát přát, aby se rozhodl jinak… (Založil/a: lera)

Domovoj
  11. 6. 2014, 6:30
Tak nevím... Přečetla jsem 170 stránek a nějak se tím nemůžu prokousat. Je psaná trochu zvláštně, možná chaoticky, dost jsem se ztrácela v tom, co čtu, občas to pro mě postrádalo logiku. To, co by se dalo vyjádřit na pár stránkách, se tu natahuje na desítky stránek. Možná se věci objasní až v průběhu knihy, ale to, bohužel, už asi nezjistím. Knížku, ač nerada (byla jsem na ni hodně zvědavá), odkládám a pochybuji, že se k ní ještě někdy vrátím.
DannyBoy80
  18. 2. 2013, 8:52
Prvních 400 stran to celkem odsýpá a má to napětí. Člověk čeká jak se to vyvrbí. Posledních 200 stran, ale je hodně špatných. Najednou se vynořuje plno postav, politických konstrukcí, text je chaotický a přeskakuje z jednoho na druhé, napětí je pryč. Jakoby závěr knihy popíral celou předešlou část.
cidy
  18. 11. 2014, 23:13
Kdyby to mělo 150 stránek, tak možná. Ale jinak šrot. Zbytečně protahované, bez napětí. Nedá se vůbec srovnat s ostatními severskými autory.