Co z tebe bude

Poprvé vydáno celosvětově: 2007

Listen - 2007
ISBN: 978-80-86526-27-0

Listen (2007) 978-80-86526-27-0 149

Žáci a učitelé, studenti a profesoři, kamarádi ze školních lavic, někdy i přátelé na celý život... Právě o tom píší autoři dalšího svazku edice Česká povídka.Na špatnou zprávu reaguje matka dvou žáků svéráznou návštěvou školy v povídce Ladislava Pecháčka, kterou autor Básníků lehce okořenil humorem. Dva příběhy napsal Martin Šmaus - jeden vypráví kluk ze základky, druhý znechucený vysokoškolák toužící po adrenalinu. Hlavně o muže a sex se zajímají dvě bývalé spolužačky v povídce Jaroslava Rudiše. O čtrnáctiletém Afričanovi, který se snaží vyrovnat s odlišným a drsným prostředím londýnské školy, píše Iva Pekárková. Pionýr, lampionové průvody a oslavy letu Gagarina, ale i průšvihy a rokenrol - tak vidí svět školáků z počátku 60. let Josef Moník. Hrdina povídky Michala Pohanky dělí 8. B na depešáky, metalisty, šprty a holky. V příběhu Pavla Brycze vzpomínají na společné školní kousky dva čtyřicátníci. A jak se ukáže, ještě úplně nevyrostli z puberty. (Založil/a: jamalka)

Iva Pekárková Iva Pekárková

Martin Šmaus Martin Šmaus
*25.06.1965

Broza
  31. 3. 2016, 17:54
A já ty soubory edice Česká povídka mám ráda, vždycky si ji půjčím v knihovně a postupně čtu po povídkách, když mě unavují vypůjčené "dlouhé" knihy. :)
Palec nahoru Pecháček, Moník a Brycz.
Pulec
  7. 7. 2016, 13:51
Taky mám rád tyhle povídkové, malé knihy. U mě vede zase Rudiš a Šmaus. Oddechové čtení pro klidný den :)