Královna králů

Originální název: Queen of Kings

Knižní klub - 2012
ISBN: 978-80-242-3490-8

Knižní klub (2012) 978-80-242-3490-8 352

Senzační román s historickým pozadím odkrývá fantastickou proměnu hlavní hrdinky – královny Kleopatry. V temném příběhu se dokonale prolínají řecká, římská i egyptská božstva a neuvěřitelně působivý rej dotvářejí tajemné obřady, mágové z Libyjské pouště i severské čarodějnice. Milostný vztah Kleopatry s Markem Antoniem dokládá význam hluboké lásky v životě. (Založil/a: al-ma)

#egypt
Maria Dahvana Headley Maria Dahvana Headley
*21.06.1977

Ra-Amon
  7. 5. 2013, 18:12
Knihu hodnotím kladně,splnila vše co jsem od ni očekával. To, že se bude jednat o fantasy se skutečnými historickými postavami je již psáno na obalu,takže mi fascinují Ti,kteří píší že je kniha odpad a nemá nic společného s Kleopatrou a dalšími. Občas není špatné si od klasiky přeskočit k fantazii a nechat se unést do světa mystérií. Vystupují zde vedle historických postav rovněž řečtí a egyptští bohové, je zde podsvětí , prostě krásně vybarvené. Neříkám,že kniha je úplně dokonalá,ale já ji dávám pět hvězdiček, líbila se od začátku až do konce a spisovatelka dodrží slib,že se bude jednat o trilogii a příběh bude mít pokračování. Určitě by nebylo špatné si tuto knížku číst někde ve stínu,či pod slunečníkem, doplněné šuměním moře v Řecku nebo Egyptě. Vždyť z těchto zemí báje a legendy přímo číší a je škoda,že dnešní doba již toto opomíjí a to na co nejde sáhnout neexistuje.
Janiska
  15. 6. 2013, 14:25
Uprostřed jsem knihu přestala číst. To, že prvky fantaskna se zvrhnou v totální béčkové fantasy jsem opravdu nečekala. To, že Kleopatra je služebná krvelačné bohyně, napůl snad i upír, to že mrtví ožívají bych ještě zkousla, ale když z ní udělali blbku, to už jsem knihu odložila. Naprostý děs.
trynitrix
  26. 1. 2013, 14:08
Moje představa knihy byla historický román o Kleopatře svým způsobem byl ale že se stala nemrtvou docela pro mě šok ze začátku jako fantasy mam ráda ale bylo to tím že sem čekala něco jiného ale nevadí knížka se mi líbila teoreticky akce od začátku až dokonce, příběhy životů různě propleten a dávající smysl není co vytknout až na něco přehnaného ale fajne jinak závěr se mi líbil nejvíce.