Tak chladná řeka

Poprvé vydáno celosvětově: 2010

Knižní klub - 2012
ISBN: 978-80-242-3525-7

Knižní klub (2012) 978-80-242-3525-7 448

Nadějný, ale neúspěšný filmař Eric Shaw má natočit dokument o miliardáři Campbellu Bradfordovi, jehož dětství a mládí v zapadlém lázeňském městečku v Indianě halí tajemství. Jediným vodítkem je stará láhev místní minerálky. Po příchodu do West Badenu začnou Erika pronásledovat vize minulosti, výpadky vědomí a prudká závislost na obsahu záhadné láhve, ze které se ze zvědavosti napil. Zároveň si znepřátelí posledního Bradfordova potomka Josiaha… a městečko záhy zasáhne ničivé tornádo. Gradující psychothriller se sugestivní atmosférou, hororovými prvky a zápletkou na hraně paranormálna nezapře inspiraci klasikem žánru Stephenem Kingem – spíše než na potoky krve však sází na plíživý děs ze zla, jenž se skrývá v hlubinách lidské duše. Kniha je stejně brilantně napsaná jako dva předchozí tituly tohoto nadějného amerického autora (který má mimochodem české kořeny) - Dnes večer jsem se rozloučila a Hymna zármutku. (Založil/a: pravablondska)

Michael Koryta Michael Koryta
*20.09.1982

illy
  31. 10. 2012, 9:52
Třetí moje kniha od Koryty a úplně z jiného soudku. Ihned se mi vybavil Stephen King a skutečně je zde nástin inspirace. Hlavně z Osvícení. A i když autor nedosahuje umu krále, jeho příběh je víc než dobrý. Dal jsem ho za dva dny, nešlo se odtrhnout. Vítejte v Karlových Varech Severní Ameriky!
Casey
  28. 3. 2014, 15:42
V recenzi na tuto knihu jsem cetl, ze si v nicem nezada s knihami od Kinga. Bohuzel musim rict, ze tomu tak uplne neni, zda vubec. Kniha me celkem zklamala a byl jsem rad, ze jsem ji docetl.
kappa
  24. 10. 2013, 12:46
hodně zajímavá kniha, schválně jsem dopředu nezjišťovala, o čem kniha je a musím říct, že to bylo velmi příjemné překvapení.
Netradiční zápletka a její řešení.
AndysSsek
  4. 6. 2014, 19:54
Když jsem knihu začal číst, nevím proč, nemohl jsem si zvyknout na styl psaní. Zdálo se mi to příliš obšírné, samý popis krajiny a dějů - vše abstraktní, nic konkrétního, co bych si mohl představit a vžít se tak do příběhu. Nakonec jsem se tomu přizpůsobil a musím říct, že to pro mě byla příjemná změna po jiných knihách, co jsem četl. Příběh byl zahalený tajemnem, postupně však došlo k jeho rozkrývání. Většinou nebylo jasné, co za čím vězí - nešlo předvídat, což se mi též líbilo (až na pár stinných výjimek). Kniha za překvapila a nadchla.