Bisoni 001

Bisoni 001 Originální název: Bisoni 001
Poprvé vydáno celosvětově: 2012

JKM - Jaroslav Kmenta - 2012

JKM - Jaroslav Kmenta (2012)

BISONI 001 je první česká bondovka z reálného světa tajných služeb. Příběh se odehrává v devadesátých letech, a přestože jde o fikci, popisuje opravdový život z prostředí tajné služby BIS. Jeho hrdinové nemají nadpřirozené schopnosti, jaké známe z filmů. Nemají povolení zabíjet ani nejezdí v luxusním voze, který se dá přepnout jedním stiskem tlačítka na střílející tank. Tento příběh je o umění získat informace, správně je vyhodnotit a použít. A také o tom, jak nenaletět na hry, které v zákulisí spřádají jiní mistři klamu.
BISONI 001 vydává nakladatelství JKM – JAROSLAV KMENTA, které se specializuje na dokumentární prózu. V jeho nakladatelství vyšly bestsellery Kmotr Mrázek I, II a III, Svědek na zabití, Český špion Erwin van Haarlem a Všehoschopní – Superguru Bárta. (Založil/a: Greny)

Greny
  1. 7. 2012, 21:56
Jako velké plus vnímám její plynulost a čtivost - zhltl jsem ji za odpoledne. Nicméně pro ty, co vůbec nemají potuchu o tom, co se dělo v ČR během 90. let, bude kniha jakýmsi deníkem. Který není nějak záživný, ale pro ostatní bude kniha poutavá a ponoří se do děje jakoby sami stáli vedle Bisonů.

---------------------