Chutná těla

Originální název: Warm Bodies

Argo - 2012
ISBN: 978-80-257-0561-2

Argo (2012) 978-80-257-0561-2 256

Nechutně vtipný a zároveň dojemný horor nám nabízí netradiční pohled na těžký (ne)život jednoho existenciální krizí sužovaného zombíka. Touží po prožitcích a vzpomínkách, ale paměť mu po nesmrti příliš neslouží. Aby se vůbec dostal k nějaké duševní potravě, sežere mozek zamilovaného mladíka. Následkem tohoto činu se zamiluje do stejné holky jako jeho oběť. Příběh Romea a Julie po konci světa může začít. (Založil/a: jatox)

#zombie
Isaac Marion Isaac Marion
*??.??.1981

Pett
  14. 5. 2013, 23:00
Pro mě zklamání, těšila jsem se na něco nového a neokoukaného....po pár stránkách mi to celé přišlo bohužel néé vtipné ani hororové, ale spíše absurdní a chvílema nechutné...trochu pocit zmatenosti, že Marion vlastně nevěděl do jakého žánru se pustit a splácal vše dohromady, což ve finále vyznělo prostě zvláštně...
Tardis
  27. 1. 2015, 20:42
Opravdu zajímavá sonda do \"duše\" imaginární zombie. Docela se mi líbí prolínání různých žánrů a kritizovaná absurdnost a nechutnost.
silvaren
  23. 4. 2013, 22:04
Jsem nadšená! Marion píše chytře a plynule, každé slovo má své místo a význam. Zároveň se mu daří nezabředávat do zbytečných podrobností. Zombíky nemusím a hlavně na začátku mi bylo místy šoufl, ale R-ův vnitřní monolog a později jeho "rozhovory" s Perrym mi za to rozhodně stály. 100%
Ruxandra
  15. 10. 2012, 17:10
Pokud od této knihy budete čekat něco duchaplného, tak vás zklame. Ale pokud hledáte odpočinkové čtení, které nepotřebujete rozpitvávat do hloubky, je to kniha pro vás:) A jsem opravdu zvědavá na film, který má premiéru 2013.
Svatoslav.Svatomír
  5. 12. 2012, 11:26
Román místy překračuje hranice únosnosti a především v druhé polovině se doslova koupe v zoufalé klišé zátoce, které se po celou dobu šikovně vyhýbal. Což je velice smutné vzhledem k typu látky a míře nadšení pro inovátorský přístup k tématu.
jarcaburca
  11. 2. 2013, 19:50
Kniha je to zajímavá, ale moc mě nenadchla. Je to něco nového, je to skvělý nápad, ale, bohužel, to asi není až tak moc můj styl. Čekala jsem o něco víc romantiky a když už ne romantiky, tak aspoň nějaké pořádné akce. Přesto jsem knihu přečetla docela rychle a jako oddechovka na jedno odpoledne docela ujde :-)
teteka
  3. 9. 2012, 20:40
Knížku jsem si kupovla s pocitem"tak co zkusit to můžu" a nakonec jsem byla opravdu ráda že jsem to přečetla. Pro někoho morbidní romantika pro mně zajímavě napsaná kniha. Je to tak trochu Hostitel od Stephenie Mayerové.Doporučuju všem komu nevadí trochu krve,mozků a lásky.
Miroslava Tekvička Ge
  20. 3. 2016, 7:34
Do knihy som išla hlavne kvôli tomu,že sa mi páčil film. Srandovná predstava,že by"mŕtvy" takto uvažoval. Povedala som si:" prečo nie ?" a tak som sa dala do čítania. Sklamaná teda rozhodne nie som. R, je tá najpodivnejšia chodiaca mrtvola s akou som sa stretla. A tie jeho vnútorne monológy nemajú chybu. Samozrejme, musím si odmyslieť pár vecí, pretože keby som sa nad príbehom hlbšie zamýšlala je to dosť morbídne a pritiahnuté za vlasy, ale tak nejako je mi to jedno, kedže štýl písania mne dokonale vyhovuje a číta sa to proste samo. :)
dodonikas
  4. 11. 2012, 19:13
Když mi to knihovnice dala tak jsem říkal že to bude kniha kterou přečtu s velkým donucováním ... Knihy o zombie mě moc nebaví ale tahle kniha mě po 50 stránkách zaujala a chtěl jsem vědět jak to skončí a nakonec jsem u toho seděl 4 hodiny a druhý den jsem tu knihu dočetl ...