Muž za vlastním rohem

Muž za vlastním rohem
Originální název: Muž za vlastním rohem

Academia - 2010
ISBN: 80-200-0736-9

Academia (2010) 80-200-0736-9 190
Academia (2000)

Máte někdy pocit, že vás tíží politická, reklamní či mediální podoba současného světa? Máte podivný pocit, že žijete v absurdistanu, byť tolik odlišném od minula? V tom případě nejste sami. Sbírka satirických minipovídek z kapitalistického současna Muž za vlastním rohem líčí osvědčeným, mile laskavým humorem, svět kolem nás. Milí čtenáři, mějte se krásně, nádherně, super, a ať vám neúnavný, činorodý podnikavec Nývlt, prototyp českého člověka, náladu nezkazí! (Založil/a: Oskar)

ondrasek
  14. 8. 2013, 6:47
Jo, Kraus prostě umí. V každé své minipovídce se zaměří na nějaký problém, ale spíše miniproblémek a ten pak rozvine a nafukuje až do úplného absurdna. Je to sranda.
S nejlepší pointou mi přišly ty pohádkové - Česká pohádka a O českých rytířích.
Cermag
  23. 2. 2016, 13:08
Stejně jako další kniha plná povídek, kterou jsem od něj četl (Snídaně v poledne), je i tato plná povídek kvalitativně velkého rozsahu - od nudných, přes průměrné, po skvělé. Nicméně v polovině jsem knihu odložil, protože mě příliš nebavila.