Nevědomý svědek

Poprvé vydáno celosvětově: 2002

Host - 2012
ISBN: 978-80-7294-631-0

Host (2012) 978-80-7294-631-0 256

Na dně studny je nalezeno tělo devítiletého chlapce. Z krutého a naprosto nevysvětlitelného zločinu je po krátkém vyšetřování obviněn senegalský plážový prodejce Abdu Thiam, u něhož se najde chlapcova fotografie. Vše vypadá jednoznačně.

Advokát Guido Guerrieri prožívá špatné období. Poté co ho opustila manželka, neví, co dál se životem. Přestěhuje se do domu, kde nikoho nezná, a utápí se v depresích. A právě on se má stát obhájcem obviněného Senegalce… Díky vášnivé obhajobě mladíka nachází novou chuť do života.

Bývalý žalobce Gianrico Carofiglio, který se angažoval v procesech s mafií, napsal na pozadí detailů z osobního života advokáta takzvaný právnický thriller. Není to však jen souboj argumentů, co tuhle knihu činí tak napínavou. Nevědomý svědek je zároveň obžalobou rasismu, demaskováním italského soudnictví a v neposlední řadě portrétem hluboce lidského hrdiny. (Založil/a: al-ma)

Gianrico Carofiglio Gianrico Carofiglio
*30.05.1961

illy
  28. 1. 2015, 9:25
Chtěl jsem kvalitní soudní drama a dostal....ne úplně špatný příběh advokáta v depresích, kterému ale chybí to podstatné. Napětí v soudní síni, zvraty které nečekáte a trochu toho "drivu". Není to úplně blbé, ale třeba závěrečná řeč je doslova ubíjející. Víc jak 60% si toto dílo nezaslouží.
jaryj07
  27. 12. 2012, 7:23
Tak tuto knížku jsem dočetl přes velké odříkání. Vůbec mě to nebavilo, je to úplně o ničem. Prostě nuda. Nic ta knížka ve mně nezanechala. Byla to ztráta času.