Smrtící vzpomínky

Poprvé vydáno celosvětově: 2006

Metafora - 2012
ISBN: 978-80-7359-344-5

Metafora (2012) 978-80-7359-344-5 368

Eva Dallasová je výborná policistka, která se nelekne ani nejhorších zločinců a nejnebezpečnějších situací a dokáže čelit všemu, před co ji nelehký život vyšetřovatelky vražd postaví. Jen jedna věc ji děsí: vzpomínky na příšerné dětství, jaké by žádné dítě nemělo zažít. Snaží se s nimi sice bojovat, ale když se na policejní stanici, kde pracuje, náhle objeví Trudy Lombardová, jedna z jejích bývalých pěstounek, zasáhnou ji přímo s drtivou silou. Citové jizvy způsobené ledovými koupelemi, zamykáním ve tmě a drhnutím podlah kartáčkem na zuby se bolestivě otevřou. Evin manžel, sympatický a lehce výstřední miliardář Roarke, najde svou ženu zhroucenou, a to je něco, nač se rozhodně nemíní nečinně dívat. Brzy se také vyplní podezření, že lidská zrůda Trudy se neobjevila jenom tak. Roarke se nezná zuřivostí, když se vynoří u něj v kanceláři s vyděračským požadavkem dvou milionů dolarů. Místo peněz se však dočká něčeho úplně jiného: násilné smrti. Za stávajících okolností je ale zřejmé, na koho padne podezření… Eva se pokouší vraždu vyřešit, ale kromě obvyklých problémů, a ještě nějakých navíc, se musí potýkat i s vlastním pocitem, který do té doby nezažila. Trudy je jedinou obětí, s níž nedokáže mít soucit…

Jeden z nejpůsobivějších a nejdramatičtějších příběhů ze série Smrtící. (Založil/a: marr13)

Trina1
  14. 5. 2013, 15:11
Tak jsem si ve čtvrtině knížky tipla vraha. A tentokrát jsem se trefila :D. Byla to chvílemi sice nuda, dokonce Eva překvapivě neutrpěla žádný úraz při usvědčování vraha, ale jinak to byl celkem pěkný díl - na čtyři hvězdičky.