Hlad jako žádný jiný

Hlad jako žádný jiný

Podtitul: Z cyklu V říši Lorů (1)

Originální název: A Hunger Like No Other

Baronet - 2012
ISBN: 978-80-7384-529-2

Baronet (2012) 978-80-7384-529-2 488

Vlkodlak Lachlain MacRieve je už víc než sto let týraným vězněm upírů.
Jednoho dne vycítí, že se objevila žena, která byla stvořena pouze pro něj. Využije chvilkové nepozornosti trýznitelů, vysvobodí se z okovů a vydává se na cestu do Paříže. Tam sice stopu ztrácí, ale nenechá se odradit a hledá svou vyvolenou ženu dál. S hrůzou zjišťuje, že je jí upírka Emmaline Troyová. Lachlain ovšem netuší, že Emma je napůl upírka, napůl valkýra. Unese ji k sobě domů, do Skotska. Při společném životě pak poznávají nejen jeden druhého, ale i každý sám sebe. Plachá a bázlivá Emma se proměňuje v silnou ženu, která ví, co chce. Lachlain je původně odhodlaný, že ji prostě přiměje k tomu, aby žila po jeho boku, ale ve hře zdaleka nejsou pouze jeho přání. Upíři navíc zjistí, kdo Emmaline je, a chtějí ji získat pro sebe… (Založil/a: marr13)

Lucy Sisk
  27. 6. 2015, 14:30
Autorka umí děj podat, ale když se snažila přiblížit rychlost situace, natěsnat sekundu do odstavce, nevyšlo to. Měla jsem tedy tendence číst celou scénu znovu, víc sena ní soustředit a pak mi došlo, co tím chtěla spisovatelka říci.