Aphra

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Moba - 2012
ISBN: 978-80-243-4639-7

Moba (2012) 978-80-243-4639-7 224

Aphra, dcera nemajetných rodičů, si záhy uvědomí, že jedině její výjimečná krása a nevšední nadání jí pomohou z bídy, v níž dosud žila. Pevné zázemí a hlavně finanční jistotu jí však poskytne až bohatý holandský obchodník Johann Behn, jehož prostřednictvím se Aphra dostane ke dvoru anglického krále Charlese II. Osobitá a půvabná dívka vladaře na první pohled okouzlí a uchvátí - a Aphra se do Charlese zamiluje tak vášnivě, že je dokonce ochotná kvůli němu působit jako špionka v Holandsku. Královská láska však nemá dlouhého trvání a Aphra nakonec skončí až ve vězení pro dlužníky. Vsadí vše na svůj talent a začíná psát... Podaří se chytré a podnikavé Aphře prosadit v literárním světě, jemuž dosud vládnou téměř výhradně muži? - Román zachycuje životní osudy pravděpodobně první anglické profesionální spisovatelky Aphry Behnové (1640-1689). (Založil/a: al-ma)

Betty96
  13. 1. 2016, 20:20
Knížka se mi docela dobře četla, děj byl zajímavý. Jediné co bych autorce vytkla, že opakuje neustále stejné fráze.