Moucha

Poprvé vydáno celosvětově: 2009

XYZ - 2012
ISBN: 978-80-7388-649-3

XYZ (2012) 978-80-7388-649-3 376

Další z řady detektivek velmi úspěšného a oblíbeného slovenského spisovatele Dominika Dána nás zavádí na Slovensko rok po sametové revoluci. Nejen slovenští kriminalisté se v té době musí potýkat s nárůstem zločinů, brutality i vražd. Jedním z případů je i vražda mladého děvčete, jejíž tělo našli policisté už ve stádiu značného rozkladu. Zdá se, že neexistují žádné důkazy... (Založil/a: al-ma)

ondrasek
  22. 12. 2015, 21:16
Moucha je pro mě detektivní skvost. Je obrovsky vtipná a je v ní užita mluva hovorová a vulgární, což je mi bližší než když všichni mluví spisovně.
Dále Dominik Dán píše příběhy, které se opravdu staly, což je vždy plus.
Dobou krátce po sametové revoluci mi taky kápl do noty (sic si ji pamatuji jen mlhavě dětskýma očima.)
A venkoncem mě dostal i konec knihy, ze kterého jsem byl ponejprv zklamán, ale poté, vzpomenuv si na fakt, že se jedná o knihu dle skutečné události, nadšen. Vždyť je to unikum, aby detektivní kniha skončila bez... (a víc toho nepovim).
Souhrnem - paráda. Dávám do oblíbených.
LadysR2
  9. 3. 2016, 19:17
Asi kazím zdejší průměr hodnocení, ale pro mě to byl zatím nejslabší Dán.
Pořád je to hodně dobré čtení, ale prostě to nebylo úplně top. A co se mi nelíbilo, i když nejsem žádnej hnidopich, že policajti byli vesměs permanentně sprostí. Což pro mě nebylo úplně košer, protože v dalších Dánových románech jsou víceméně slušní. A tak to nějak podivně bije do očí.
Kdybych tuto knihu četl jako první od Dána, tak bych určitě dal vyšší hodnocení, ale v rámci jeho tvorby je to průměr.
tomdra
  8. 12. 2014, 11:21
Jako vždy super detektivní příběh z dob Československa. Tato kniha se čte úplně sama. Už se těším na další díly.
Petko92
  6. 6. 2010, 14:15
Jediná kniha, čo som zatiaľ čítal od tohto autora. Realisticky, miestami expresívne opísané prostredie oddelenia vrážd a vyšetrovania mŕtveho dievčaťa celkovo. Pomalý rozbeh, rýchlejší spád. Priznám sa, čakal som horšie, alebo možno aj inšie. Ale stálo to zato, koniec neprezradím.