Rodinný sjezd

Academia - 2010
ISBN: 978-80-200-0326-3

Academia (2010) 978-80-200-0326-3 128
Academia (2007)

V příbězích Rodinného sjezdu se satirik Kraus vrací k absurdním zážitkům velké rodiny, aby nám představil jakési momentky z rodinného alba, z doby, kdy se ten či onen člen rodiny dostal do nechtěného sporu s každodenním šikanováním policejního režimu. Knížka nejen pro pamětníky, ale i pro ty, kteří to neprožili. (Založil/a: Oskar)

rt12
  9. 3. 2015, 9:23
Je až úděsné co vše může prožít jedinec za celý svůj život, tak jak to zažil i pan Ota Kraus a později vlastně celá rodina. Obdivuhodné je, že dokázal všechna příkoří nést se vztyčenou hlavou. Zároveň si zachoval i smysl pro humor, kterým si vytvořil ochrannou slupku. Podtrhuje jím absurditu života v koncentráku vedeném fašisty a následovně žití - nežití v komunistickém státě. Posílání šifrovaných zpráv matkou, nebo přijímání knížek v pracím prášku hovoří samo za sebe. Kniha je čtivá, napsána s lehkostí vlastní Ivanu Krausovi, takže se velmi rychle přečte.
Rutsuka
  10. 8. 2016, 21:54
Z povídek Ivana Krause je mi nesmírně sympatické, že jeho rodina ani v těžkých životních situacích neztrácí nadhled a smysl pro humor. Je mi jasné, že ve skutečnosti nebylo vše tak veselé a jednoduché jak tady autor popisuje, ale i tak obdivuji, jak se se životem poprali jak v době války, tak později v době komunismu. Kdysi jsem četla Továrnu na smrt od Oty Krause, ale až při čtení této knihy mi došlo, že autorem byl otec Krausovic klanu.
LadysR2
  9. 5. 2013, 13:07
Přelousknul jsem v noci. Pěkně napsaný, ale vlastně smutný. Tátovi vzpomínky na koncentrák, celá rodina rozutíkaná po světě, že si občas musejí vzájemně překládat, kdo co říká.... Takový úsměvný vyprávění o neúsměvných věcech
23.44
  13. 4. 2014, 20:22
Je to pěkné dílko, vlídné a nostalgické, plné pravd o dobách minulých. Snad by se mi líbilo více přímých řečí, nejen popisování zážitků třetí osoby /byť jde o vzpomínku na otce a jeho vyprávění/.