Encyklopedie fantastického filmu

Encyklopedie fantastického filmu Originální název: Encyklopedie fantastického filmu

Cinema - 1994

Cinema (1994) 224

Kniha, kterou napsal Ivan Adamovič a kolektiv (Pavel Beneš, Stanislav Čermák, Věroslav Hába, Pavel Kosatík, Marek Matěja, Ondřej Neff a Blažena Urgošíková) má podtitul "1000 nejlepších filmů sci-fi, fantasy, horror" a je doposud jedinou českou encyklopedií filmů těchto žánrů.

Celá encyklopedie je rozdělena do několika částí:
Část "A" obsahuje stěžejní část knihy, 300 podrobně zpracovaných hesel.
Část "B" shrnuje stručně anotace k dalším 700 filmům.
Část "C" je stručným exkurzem do daných žánru v TV.
Část "D" shrnuje statistiky, žebříčky a různé přehledy (nejúspěšnější fantastické filmy, Fantastické filmy oceněné Oscarem, Fantastické filmy oceněné Hugem, České fantastické filmy oceněné na festivalech, Nejoblíběnější fantastické filmy u nás, Literární předlohy fantastických filmů, Osobní žebříčky kritiků)
Knihu uzavírá část "E" obsahující rejstříky.

Vydalo nakladatelství Cinema
+ kategorie: Horor (Založil/a: Hawkeye)

jehlaspichlas
  10. 8. 2011, 12:26
Co si budeme povídat, kolik se za jedno století natočilo filmů, by nestačila ani tisíci-
stránková encyklopedie, stačí zde i tato od Ivana Adamoviče, kde najdete všechno možné
co by vás mohlo zajímat o fantastických filmech všech dob do roku 1993, kdy kniha prvně
vyšla. Moc se mi líbila, neboť byla přehledná a najdete v ní informace nebo filmy, o který jste v životě neměli ani šajnu. A od toho vlastně encyklopedie jsou. Něco nevíš,
stačí do nich mrknout.