Rafaelova škola

Poprvé vydáno celosvětově: 2011

Mladá fronta - 2011
ISBN: 978-80-204-2514-0

Mladá fronta (2011) 978-80-204-2514-0 369

Marina je dvanáctiletá dívka, která žije jen s babičkou, majitelkou malé květinové farmy, a tatínkem, ochráncem přírody. Sama si o sobě myslí, že je obyčejná, dokud se s ní nezačnou dít věci, kterým nerozumí. Opravdu jí rostou na zádech křídla? Proč si její nezvěstná maminka přála, aby studovala na prestižní Rafaelově škole? Jací studenti tam vlastně studují? Najde Marina maminku? Získá ve škole přátele na život a na smrt? Zachrání jednou svou největší lásku? (Založil/a: Lauviah)

MarieB
  25. 1. 2016, 22:20
S "Rafaelkou" jsem se seznámila, když mi došla poštou na recenzi pro jistý web.
Zabývám se malinko duchovnem, bylinkami...naprosto mě fascinovala důkladnost, s jakou jsou knihy napsané. Jediný detail není vynechaný. Postavy (mytologické...), bylinky, ...vše má svou návaznost a je to naprosto úžasné. Nevěřila bych, že se dá do ČR umístit tak trefně fantazijní děj.
Velmi krásné čtení i pro dospělé, kteří rádi do fantazie. V dalších dílech mi malinko vadí přehnaná "pubertálnost" hlavní hrdinky a některých postav, ale předpokládám, že dívkám okolo 12.roku to sedí perfektně.