Tak trochu úžasní

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Argo
ISBN: 9788025706695

Argo 9788025706695 288

Všichni nesnáší dokonalé rodinky. Takže Battleovy si prostě zamilujete! Ideální čtení pro každého, kdo měl v životě pocit, že s ním doma žije podivná skupinka cizinců, kterým se říká příbuzní.
Kniha humorným způsobem vypráví o obyčejné anglické rodině a především o sedmnáctileté Doře, která se považuje za ošklivku a teprve se učí hledat si zdravé sebevědomí.

Její matka Mo, těsně před padesátkou, zjišťuje samé nepříjemné věci, hlavně to, že přestože je dětská psycholožka, nerozumí ani jednomu ze svých dvou dospívajících dětí. Taky v poslední době zešedivěla, a to jak zevnitř, tak vně. Její tvář působí na děti jako maska tlustého mandarína. Ještě že má muže. Ano, je to muž, takže tady se žádná velká pomoc očekávat nedá. Ale má taky psa a spoustu dalších problémů, které je třeba řešit. (Založil/a: SERIUS)

Dawn French Dawn French
*11.09.1957

chrispe
  5. 2. 2013, 20:18
No.. musím se přiznat, že tu třetí hvězdu jsem dala kvůli poslední třetině. Jestli je ta kniha vtipná, nevím. Pro mě ani ne. Opravdu jsem se zasmála dvakrát. Poprvé při větě ,,Sbohem, milý deníčku, již brzy." a podruhé díky kapitole 52. Mo mi s postupem času lezla čím dál tím víc na nervy a její linka mě čím dál tím víc nudila. Dora byla na můj vkus až moc sprostá (to takhle vážně dnešní děti mluví se svými rodiči? - nic vtipnýho mi na tom nepřijde) a nemůžu věřit, že v osmnácti je někdo takhle tupoučký. Petera alias Oscara jsem si vážně zamilovala, s jeho vyjadřováním a vůbec se vším... a samozřejmě tátu i Bobinu. + ty koláče na závěr jsou moc fajn... nejméně dva určitě vyzkouším!
ribička
  20. 8. 2013, 8:40
Kvalitní humoristický román. Z aktuální doby plný iPhonů a Facebooků. Knížka je psaná z pohledu všech členů rodiny ve formě deníku. Nejvíce se mi líbila asi Dořina a Oscarova linie děje. Je pravda, že Mo mě moc nebavila, ale může to být i tím, že se blížím věkem k Doře, než Mo. Je to příjemné, usměvavé, rychle zvládnuté čtení.
23.44
  30. 12. 2012, 11:47
Začátek dobrý, občas jsem se i nahlas zasmála. Později trochu nuda, protože po pár kapitolách pochopíte, o co jde, je to pořád dokola a trochu nuda, chování i vyjadřování jednotlivých aktérů je předvídatelné. Ale konec dobrý, všechno dobré, jsem taky majitelka rodiny a ten velký happy end mě dojal. Takže z původně zamýšlených 3 hvězd jsem nakonec dala 4+.
Alaglesia
  2. 4. 2015, 19:47
Na to, že to je bestseller teda nic moc. Hned v první kapitole mě zarážely vulgarismy, které používala Dora. měla jsem chuť knížku odložit, protože to autorka kapánek s vžitím se do role puberťačky docela přehnala. Působilo to uměle. zaujala mě postava Oscara postava, která byla dost bizarní. Jinak, o vtipnou knihu u které bych se propadal za břicho se opravdu nejedná. Spíš je to takový docela reálný příběh jedné rodiny s dospívajícími dětmi. Četla jsem už lepší.
teteka
  16. 8. 2012, 21:52
Tak tuhle knihu jsem kupovala s malýmy rozpaky, ale o to víc jsem měla radost, když jsem jí dočetla a ujistila jsem se že to chyba nebyla.Je vtipná,je pravdivá a myslim že se v ní pozná každý.
Je o vztahu mezi matkou skoro padesátnící, která má ve svých očích muže moulu, dceru, která ji nenávidí a syna, který je tak trochu gay. Doporučuju jako čtení na pohodu.
Sandalkar
  8. 11. 2014, 12:48
Knížka pro mě byla velkým zklamáním. Pamatuji si na jedny Vánoce, kdy byla prodávána jako velice vtipná a Betty McDonaldové podobná kniha...ani omylem. Stejně jako chrispe jsem postupem času začala doslova nesnášet kapitoly o Mo. Nejvíce sympatický mi byl Oscar/Peter. Příběh byl ke konci dost předvídatelný a dodnes jsem nepochopila proč chudinka novozélanďan jednal, jak jednal...
melanie
  5. 7. 2014, 19:53
No tak to byla teda nuda, jako nic jinýho. Zasmála jsem se asi tak dvakrát nebo třikrát, ale jinak nic moc. Mo neustále filozofovala, přemýšlela atd. Nudila mě víc a víc (stejně jako chrispe) a ještě horší bylo, že kapitol o ní tam bylo taky víc a víc. Dora je tak neuvěřitelně sprostá, že se mi z toho dělalo zle. Kdybych byla její matka, dostala by okamžitě pár facek. Oscar byl fajn, ikdyž občas trochu divný. Recept na konci jsou fajn nápad, tak doufám, že někdy něco upeču. Jinak ještě-název jsem asi nepochopila nebo co, ale nic úžasného mi na takové rodině nepřipadá.
aywa
  5. 3. 2015, 18:05
tuto knihu jsem obdržela se slovy - prý strašně vtipná knížka, bestseller! fakt ne. humor nulový, pointa žádná - byla tu snaha o něco jako pointu s úchylákem, ale co to sakra bylo? hrozně mě to nudilo a posledních deset stran jsem úpně prolítla, aby už byl konec :D
Hadrna
  22. 7. 2014, 11:45
O tehle knizce bych asi rekla to ue kazdy si tam vybere jednoho clena kterejo bude mlnymi dousky hltat ,ale i clena kterejo by nejradsi preskocil ;) :)
Edeltruda
  24. 5. 2014, 17:14
Obsahuje spoiler spoiler Dlouho trvalo než jsem knize přišla na chuť (hlavně ta vulgarita Dory, to bylo něco :-/ ), ale byl to dárek, tak jsme to nechtěla hned vzdát. Potom mé mínění vylepšila bábinka a dokonale slepě zaláskovaná Mo. Konec to ale zase srazil, přišel mi tak strašně nepravděpodobný (vážně by měl Noel tohle divadlo ve skutečnosti zapotřebí? a jestli ano, tak proč?) a ten patetický happy end... :-/ Epilog jsem snad raději vůbec číst neměla.
janulka_ntl
  23. 1. 2014, 14:08
Kniha mě totálně zklamala! Zpověď dcery je tak vulgární, že by tak snad ani žádný teenager nevyjadřoval. Jediné dobré v knize jsou recepty na konci...
AnetFrydrychová
  9. 12. 2013, 18:47
humoristická knížka? to je vtip? ne, vtipná mi nepřišla ani trochu.. původně jsem myslela, že si zamiluji alespoň Oskara, ale i ten mi později začal lízt na nervy.. dočetla jsem ji jen proto, aby se Dawn Frenchová nechlubila prvenstvím mezi mnou nedočtenými knížkami, takže asi takhle.. a ne další knížku od Daw Frenchová neplánuju, ani v nejmenším..
btw:ta jedna hvězda je za ty recepty na konci
wolfie
  12. 10. 2013, 14:00
Tato knížka mě velmi zaujala, když jsem ji kupovala. Pak ale přišlo zklamání. Poměrně nudné zdlouhavé čtení se stále opakujícími se rysy nabralo trochu zajímavý spád až někdy za polovinou knihy. Od té doby byla kniha celkem čtivá a občas vtipná. I když byl závěr průhledný, závěrečná kapitola mě dokonce dojala. Problém byl ale i v jazyce knihy, v hromadě sprostých slov se naprosto utopil celý příběh. Škoda, Tak trochu úžasní ten potenciál někde u nadpisu měli...
lola_
  26. 8. 2013, 11:38
Dost dlouho jsem čekala na slibovanou zápletku, která přišla až tak ve 3/4 knihy, a z mého pohledu kniha nebyla až tak čtivá. To ale mohlo být také tím, že jsem ji četla v originále a některé kapitoly (Oscarovi) byli trochu náročnější. I tak mne kniha pobavila. Nesmála jsem se sice na každé stránce, jak slibují The Times, ale smála jsem se často.
cakyi
  13. 6. 2013, 8:27
Jednoduše se mi to líbilo. Nenáročné, milé, úsměvné, místy dokonce vzbudí hlasitý smích (musela jsem se v MHD kousat do rtu, abych nevyprskla smíchy). Doporučuji všem, kdo si chtějí oddychnout u něčeho příjemného...
culi
  2. 1. 2013, 10:24
Ta konečná zápletka byla na mě trochu moc mimo mísu. A přišlo mi, že si matinka nechala od dcery dost zbytečně sprostě nadávat..ale je to čtivé, pro chvilku oddechu ideální. Takže přečtení doporučuju, ale bez jakýchkoliv očekávání.
Luky.Pet
  11. 9. 2012, 8:46
Ale jo, dalo se to. Obálka mě zmátla, že to bude víc o psovi, ale ani tak to nebylo špatné. Na angličany i dost vtipu.
SERIUS
  12. 6. 2012, 8:55
Top humoristická kniha roku 2011 v Británii.

Kdo vás zaručeně vždycky rozčílí? Vlastní rodina! A nic vás neuklidní tolik jako zjištění, že takhle to prostě chodí všude. Rodinu Battleových si prostě zamilujete! Máma Mo je sice dětská psycholožka, ale tváří v tvář svým dvěma puberťákům nevychází z úžasu. Syn Petr zbožňuje Oscara Wildea natolik, že se obléká jako on a hlásá jeho svobodomyslné a pobuřující názory. Sedmnáctiletá Dora se stará jen o sebe, svůj vzhled a eventuálně ještě o kluky. Nenávidí svou „trapnou“ rodinu a teprve si buduje zdravé sebevědomí. Dělá při tom základní chyby – například se přes Facebook seznámí s člověkem, který se vydává za někoho jiného než je, a má v úmyslu dívce ublížit. Když jde do tuhého, semkne se jinak rozhádaná rodina dohromady… jsou totiž všichni tak trochu úžasní!

Recenze médií:
„Skvělé postřehy! Budete se smát nad každou stránkou.“ (The Times)

„Svižné a extrémně veselé!“ (Sunday Times)

„Skutečně zábavné. Vřele doporučuji. Dawn Frenchová je okouzlující autorka – píše vtipně, chytře a trefně.“ (Daily Mail)

„Takový úspěch s první knihou? Ano! Od první stránky vás vtáhne do děje. Stanete se členem rodiny a budete vše zažívat tak intenzivně jako oni. Doporučuji rodičům, kteří zápasí s pubertou svých dětí a běžným domácím chaosem.“
(Heat)

„Humorný příběh běžného rodinného šílenství: Dva puberťáci na zabití a dva uštvaní rodičové. Je tu vše, co běžná rodina řeší – nedostatek komunikace, hádky, sobectví dětí, internet jako člen rodiny, očekávána plnoletost, každodenní rutina i řešení nenadálých krizí. Lehké a vtipné čtivo, které si rádi přečtou rodiče i jejich děti. Na posledních stránkách najdete i kuchařské recepty, které se doma vždy hodí. Speciálně doporučuji jako povzbuzení rodičům hyperaktivních a rebelantských dětí. Hodí se skvěle jako odpočinková a dárková literatura.“ (ARD)