Originální název: Mutation

Knižní klub - 2009
ISBN: 978-80-242-2563-0

Knižní klub (2009) 978-80-242-2563-0 255
Ikar (1996)

V americkém státě Michigan, jediném, kde zákony povolují náhradní rodičovství, porodí Mary Millmanová coby náhradní matka zdravého chlapce. Jeho skutečnými rodiči jsou doktor Viktor Frank, výzkumník v oboru genetiky, a jeho žena Marsha, která se zabývá psychiatrií. Velice záhy se ukáže, že jejich syn VJ je malý génius, jehož superinteligence výrazně překračuje hranici rozumových schopností člověka, chybí mu však některé běžné lidské vlastnosti. Když jsou mu tři roky, jeho inteligence náhle prudce poklesne. Marsha začne mít o malého VJ strach. Krátce poté zemře jeho starší bratr David a rok po něm i chůva Janice, oba na velmi vzácný druh rakoviny. O několik let později, když za záhadných okolností umírají další dva malí géniové, děti zaměstnanců Frankovy společnosti Chimera, dolehnou starosti o synův život plnou silou i na Viktora Franka. Navíc i jemu samotnému kdosi vyhrožuje a snaží se ho zastrašit. Oba rodiče začínají nezávisle na sobě pátrat po souvislostech, jež jednotlivé případy spojují, a docházejí k ohromujícím zjištěním... (Založil/a: skjaninka)

VerenaLord
  29. 1. 2013, 3:58
Geniální nápad o geniálních zmutovaném dítěti, dá-li se tak komplikovaný příběh popsat. Opravdu zcela originální a jedinečná kniha v ohledu na ostatní autorova díla.
maurarita
  28. 9. 2015, 18:12
Neuvěřitelně zajímavá kniha o náhradním rodičovství kde se pak rodí zmiňované děti, generální čtení
Kagome-chan
  11. 8. 2010, 15:23
První kniha, kterou jsem od Cooka četla. A díky tomu, že mě tak neuvěřitelně nadchla, jsem ho začala vyhledávat. Netuším, čím se od těch ostatních může tolik lišit (třeba tím, že od něj byla právě první), ale na ni nezapomanu. Rozhodně doporučuji :)