Originální název: Contagion

ISBN: 978-80-242-2433-6

Knižní klub (2009) 978-80-242-2433-6 358
Knižní klub (2004) 80-242-1206-4 287
Ikar (1996) 80-7202-037-4 287 Knižní klub (1996) 80-7176-394-2

Doktor Jack Stapleton přišel zásluhou jednoho z gigantů zdravotnické péče nejprve o svou praxi očního lékaře na americkém Středozápadě a poté při leteckém neštěstí i o rodinu. Jeho život se ocitá v troskách. Spíše s pocity zraněného cynika než s elánem perspektivního lékaře se přeškolí na soudního patologa a přestěhuje se do New Yorku, chladného, neúčastného betonového bludiště, které ideálně vyhovuje jeho situaci a změněným vyhlídkám. Stapleton se domnívá, že ho už nic nemůže zranit, a na ničem mu vlastně nezáleží. Když se však objeví série prudce nakažlivých smrtelných onemocnění korunovaných vražednou epidemií vzácného kmene chřipky, vzbudí to jeho zájem a vyvolá podezření. Zdá se totiž, že epicentrem těchto nákaz je velká newyorská nemocnice patřící témuž zdravotnickému gigantu, který pohltil i jeho někdejší lékařskou praxi. Jack se začne obávat, že narazil na ďábelské spiknutí katastrofických rozměrů. Hledání pravdy Jacka přivádí do profesionálně i osobně neobvyklého spojenectví s Terese Hagenovou, uměleckou ředitelkou úspěšné reklamní agentury z Madison Avenue. Skutečné pozadí smrtících nákaz je však ještě mnohem ďábelštější, než si kdo dokáže představit (Založil/a: skjaninka)

VerenaLord
  29. 1. 2013, 4:02
Velmi čtivé se zajímavou zápletkou. Objevuje se zde Cookova oblíbená postava, mnohdy znovu použitá, Jacka Stampletona.
HELLBOY-DB
  2. 11. 2015, 18:02
Ani tento příběh, tentokrát o záměrném šíření smrtelných virů v jedné z nemocnic, není z těch, co by nedokázaly zaujmout a tak jsem se, jak je u autora zvykem, opět bez problému začetl a až do finále se nenudil. ===80%
Lucy1994
  14. 6. 2014, 13:30
Sice je to teprve má druhá přečtená kniha od R.Cooka, ale už se stihl stát mým oblíbeným spisovatelem. Nemohu si pomoci, ale jeho styl psaní mi prostě neskutečně sedí. Vždy se do postav nesmírně vžiji a celým dějem jsem ohromena, napjatá jako struna a vždy mě něčím překvapí. Příběhy z lékařského prostředí mu sedí a nezklame. Je to báječně promyšlené. Vím, že mnoho čtenářů píše, že se potom děje "pletou" a je to psáno na stejné brdo, vždy tam ale nakonec jde o něco jiného, výjimečného, že díky právě tomuto si jdou ty myšlenky trochu urovnat, aby se příběhy nepletly.
cihla
  8. 9. 2014, 9:02
Knížku musím jedině doporučit. Jack Stampleton opět nezklamal a já se při četbě dobře bavila. Knížka je velmi čtivá a napínavá se zajímavým rozuzlením.