Kosmonauti 20. století

Kosmonauti 20. století

Poprvé vydáno celosvětově: 1986

Albatros - 1986

Albatros (1986)

Kdo vlastně založil kosmonautiku? Který kosmonaut byl při svém startu nejmladší? Jaké palivo se spaluje v raketových motorech? Který člověk strávil nejdelší dobu ve vesmíru? Proč nemá Československo svůj vlastní kosmodrom? Kam až se dostali naši automatičtí průzkumníci? Kdy začneme létat do vesmíru na dovolenou? Co je to stav beztíže?

Tyto otázky vás napadají, když čtete články o výpravách do vesmíru nebo sledujete reportáže o kosmonautech v televizi. Na tyto otázky, stejně jako na desítky dalších, vám odpoví tato kniha. Najdete v ní i poutavé reportáže o klíčových událostech z dějin raketové techniky a kosmonautiky, stručné životopisy raketových odborníků a kosmonautů, tabulky kosmických letů. A samozřejmě spoustu obrázků a fotografií.

Jedná se o populární přehled výprav do vesmíru pro všechny chlapce a děvčata, malá obrazová encyklopedie raketové techniky a kosmonautiky. (Založil/a: Keatin)