Arzach

Arzach
Originální název: Arzach

Crew - 2012

Crew (2012)

Moebius. Jedna z největších ikon světového komiksu. Kreslíř i scénárista, jehož nedávný odchod byl tragédií pro celý komiksový vesmír. Známe ho už z Incala, ale Arzach je jeho nejosobnější a nejslavnější dílo - fantastický komiks, který ovlivnil celý svět. Dílo, které svým stylem inspirovalo komiksové i nekomiksové tvůrce - od Federika Felliniho, Ridleyho Scotta, Hayao Miyazakiho až po našeho Káju Saudka. A to se v něm Moebius obešel téměř beze slov.
V několika povídkách prolétá mlčenlivý bojovník fantaskními světy, aby sváděl kruté a komické boje s bizarními a obřími protivníky. Snové sci-fi příběhy zasahují čtenáře melancholickou náladou a neuchopitelnou atmosférou. Arzach předvádí Moebia v jeho nejlepší formě a podobě. (Založil/a: matrosh)

Moebius Moebius
*08.05.1938 - †10.03.2012

antoniana
  18. 6. 2015, 9:33
Byla jsem trochu zklamaná. Výtvarná stránka je působivá, mně se tedy víc líbily první černobílé strany. Začátek i po příběhové rovině byl dobrý, ale pak začal Arzach a s ním barevné stránky a mě to nějak přestalo bavit. Tak nevím, asi jsem víc na narativní komiksy.