Dva meče

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Host - 2012
ISBN: 978-80-7294-584-9

Host (2012) 978-80-7294-584-9 312

V ulicích Minneapolis řádí chladnokrevný vrah. Zanechává po sobě oběti, které nesou zjevné stopy mučení. Zatímco policie marně hledá jakoukoli stopu, lovci upírů vědí velmi dobře, s kým mají tu čest. Ví to i Daniel Phillips, ve dne řidič taxíku, v noci neúnavný lovec samotář, jehož do Minneapolis zavedla nešťastná láska. A ví to také Selena Torresová. Je silná, neohrožená a její touha po spravedlivé odplatě je účinnější než jakákoli zbraň. Selena Torresová však porušuje po staletí dodržované tradice. Lovcem se přece nikdy nemůže stát žena. Lovcem se přece nikdy nemůže stát žena, která je slepá. Lovcem se přece nikdy nemůže stát žena, která je... upír. (Založil/a: Katniss Lavender)

#upíři
Karolina Limrová Karolina Limrová
*08.08.1979

VenDulin85
  2. 1. 2013, 12:35
Dva meče jsou první e-knihou, kterou jsem si sama koupila do čtečky a nelituji toho ani v nejmenším. Po Dvou zrcadlech a hlavně poté, co jsem si přečetla ukázku z této knihy jsem prostě musela vědět víc :-), přestože upírologie není moje hobby. Po "prvním díle" už jsem tak trochu věděla, co očekávat a taky že jo, stejně jako zrcadla, i meče jsem přečetla na dva zátahy ve dvou dnech...
Líbilo se mi všechno, přestože druhá polovina byla dost drastická a opravdu jsem četla jako když bičem mrská, ať to přečtu do večera (noci), ať mám klid; tak má dobrá kniha vypadat.
V epilogu bylo opět naznačeno (jemně), o čem by mohl být třetí díl, takže už se na něj těším a ostatním, kteří zatím váhají, vřele doporučuji.
silvaren
  22. 10. 2012, 7:26
Dvě zrcadla se mi moc líbila, ale Daniel mě přikoval do židle. Měl to zatraceně těžké, setsakra to bolelo a stejně se nevzdal. Skvěle promyšlené a napsané, jsem nadšená.
Ruxandra
  6. 6. 2013, 7:50
Dobrá, je to opravdu lepší než první díl, ale do dokonalého čtenářského zážitku mi pořád něco chybělo. Je vidět určitý postup ve spisovatelské dovednosti autorky, ale stále se drží osnovou velmi podobné dějové linky. Některé části velmi připomínali Dvě zrcadla. Občas jsem měla dojem, jako bych četla příběh Kate a Joshe znovu, akorát naruby. I tak se mi knha líbila a počkám si na další počin této autorky, protože má opravdu čtivý styl psaní.
Nells
  21. 9. 2012, 18:42
Super kniha, autorka vůbec nezklamala a předčila všechna moje očekávání. Úžasný nepředvýýdatelný konec, napínavý děj... Co víc si přát! Četla jsem jedním dechem...
Merit
  5. 6. 2016, 22:56
Ani jsem nevěděla, že se jedná o druhý díl série
Takové jen o něco lepší Stmívání, bohužel. Ačkoli pokud to porovnám celkově se sérii Twilight, tak si to ty tři hvězdy zaslouží.