Originální název: Toxin

ISBN: 978-80-242-4024-4

Knižní klub (2013) 978-80-242-4024-4 272
Knižní klub (2006) 80-242-1649-3 232
Ikar (1998) 80-7202-374-8 232 Knižní klub (1998) 80-7176-867-7

Nedávno rozvedený doktor Kim Reggis je pevně rozhodnutý zůstat své jediné dceři Becky i přes četné pracovní závazky dobrým otcem. Jednoho dne ji pozve na večeři do její oblíbené restaurace. Typické americké jídlo, sestávající z hamburgeru a hranolků, má však tentokrát tragické následky. V průběhu týdne Becky smrtelně onemocní následkem bakteriální otravy toxinem E.coli. Zoufalý otec se vrhá do pátrání po tom, jak a proč Becky onemocněla. Kim postupně odhaluje strašlivou pravdu - ale za její vypátrání může zaplatit životem. (Založil/a: skjaninka)

HELLBOY-DB
  8. 7. 2014, 20:51
Co mě u této knihy trochu kazilo dojem, z jinak opět vydařeného počtení, byla postava otce. Přišel sice o dceru, ale že se choval jak smyslů zbavený, mě vcítit se do jeho osudu zrovna nepomohlo. Co se zbytku týká, tam už jsem byl spokojen, hlavně prostředí masokombinátu v druhé polovině knihy pak zaručilo napínavý závěr. ===80%
Veronika
  15. 5. 2010, 16:04
Priznávam, moja obľúbená. Bola to moja prvá kniha, ktorú som od Cooka prečítala a doteraz ju považujem za jednu z najlepších, aké kedy napísal. Informácie z nej už roky používam ako argumenty, prečo nerada jem všetky tie junk foody z fastfoodov. Gradácia skvelá, námet ešte lepší, spracovanie výborné. Túto knihu by som dala ako povinné čítanie pre všetkých, ktorí sa týmto jedlom radi napchávajú.
Buřinka
  12. 10. 2016, 17:35
Knihu jsem četla v roce jejího vydání coby novinku (což mi bylo něco málo přes dvacet). Od té doby uplynulo docela dost času, na knížku jsem narazila včera v knihovně a můžu říct, že si celou tu dobu pamatuju ten hrozný pocit, kdy hlavní hrdina - lékař - se snaží zachránit neuspěšně svoji dcerou a provádí ji přímou srdeční masáž... (brečela jsem). Mám ráda knížky o infekcích, loni jsem byla na přednášce o ebole a dozvěděla se vcelku zajímavé věci.
Hamburgery jím, ale jen z doma připraveného a upraveného masa. V době přečtení knihy jsem na ně ale hodně dlouho chuť neměla. Nedávno jsem sledovala opakování pořadu se Zdeňkem Pohlreichem, kde učeň naservíroval polosyrový hamburger. Fuj :-(
whack
  31. 10. 2015, 7:29
Vitajte v reálnom svete mäsospracujúceho priemyslu, privatizácii nemocníc, manipulačných médií a štátnych sektorov ktoré kontrolujú navzájom sami seba a teda nikdy nič nezistia. Chov hospodárskych zvierat, dodávatelia, bitúnok, rýchlobufety, E.coli v hovädzine, salmonela v hydinovom mäse, začarovaný kruh. Napínavý príbeh, ktorý je stále aktuálny. PS: Páčila sa mi aj pasáž kde hlavný hrdina zvracal z hnusu v miestnosti plnej krvi a vyvrhnutých vnútorností vraždených zvierat, snáď odvtedy už ich neje.
olla
  21. 1. 2014, 21:09
Hezké a zároveň varující. Ve fastfoodu bych si nedala ani ty hranolky, všechny tyto občerstvovny jsou mi odporné, zvlášť nyní, když vím, CO se v nich vlastně zákazníkům předkládá (a v jakém stavu). A takových firem jako 4U, je i v Česku určitě dost - hlavně nahrabat si a mít prospěch ze všeho, zdraví lidí je přece až to poslední. Bohužel.
Kagome-chan
  11. 8. 2010, 15:30
Úžasné, další z mých oblíbených knih od Cooka. Dost dlouhou dobu jsem odmítala jíst jakékoli jídlo z fast foodu. Ve chvíli, kdy otec "otevřel" svou vlastní dceru, myšleno doslova, jsem už měla oči vytřeštěné a vrčela pokaždé, když mě někdo při čtení vyrušil.
Dominie
  24. 9. 2010, 23:05
Jedna z těch moc, moc dobrých knih které jsem kdy přečetla. Ač nemám ráda typy těhle velkých knížek, uchvátila mě, koušu každýho kdo mě ruší při čtení. Je to šíleně napínavé a nedá se to přestat číst, brečela jsem u toho, zvracela jsem u toho, smála se u toho ... i když těch částí, kde jsem se smála, bylo fakt málo. Tahle kniha se má doporučit všem, kteří nevydrží týden bez pořádnýho dlabance ve fast foodech. Nejím hamburgery a tohle mě ještě víc přesvědčilo. Rozhodně to není poslední kniha, kterou si od Robina přečtu :-)
dreadie
  11. 4. 2014, 15:24
Tématika fastfoodů a nekvalitních potravin se mě naštěstí nedotýká, tudíž nemohla ani zapůsobit na moje stravovací návyky, jsem masofil a masofilem zůstanu, ale co se týče literární hodnoty coby detektivky, velmi mile mě překvapila a Cook si mě hned napoprvé svým stylem projevu získal. Doporučuji všem (ať už maso žereš nebo ne!).
Nefra
  17. 7. 2011, 23:18
Knížka, která se přečte jedním dechem a to mám ráda. Skvělý napínavý příběh,díky kterému sestra přestala jíst maso. Kniha měla tak velký dopad, že ho již nejí 3 roky. Stojí za přečtení.