Bouřlivá planeta Země

Originální název: Violent Earth

Fortuna Libri - 2012
ISBN: 978-80-7321-634-4

Fortuna Libri (2012) 978-80-7321-634-4 360

Historii naší planety od samého prvopočátku provázejí dramatické přírodní jevy, jimž se, často marně, pokoušíme porozumět. Už samotný vznik Země zapříčinil dobře známý velký třesk a na pohled duhově barevné, omamně krásné, malebné, tajuplně přitažlivé, horce bublající nebo chladně protínající oblohu a zdánlivě krotce strašidelné, ve skutečnosti však nemilosrdně ničivé přírodní síly Zemi formují dodnes.

Tato unikátní publikace ukazuje Zemi z její nejbarevnější a přesto nejtemnější stránky. Připomíná a popisuje a na fascinujících, nejmodernějšími grafickými metodami zhotovených fotografiích ukazuje nejničivější přírodní katastrofy a klade si jednoduchou, ale těžko zodpověditelnou otázku: Proč se tak děje? Proč naši planetu ničí sesuvy půdy, zemětřesení, povodně, cunami, sopky či hurikány? Některé jevy člověk ovlivnit nemůže – ničivé řádění sopky zastavit nedokážeme, ale co sesuvy půdy a povodně? Co klimatické změny? Pojďme krůček po krůčku, stránku po stránce, zkoumat přírodu a její dramatické připomínky, že je silnější než vše, co lidstvo stvořilo vlastmína rukama. Zvláštní úhel pohledu na dějiny světa nenechá nikoho chladným. Na naší planetě není nejvyšším představitelem americký prezident – je to Příroda. Krásná, útěšlivá, zelená... a dramatická, divoká, nespoutaná... a trestající? (Založil/a: al-ma)

Robert Dinwiddie Robert Dinwiddie

Simon Lamb Simon Lamb