Prstenec singularity

Poprvé vydáno celosvětově: 2008

Laser-books - 2012
ISBN: 978-80-7193-350-2

Laser-books (2012) 978-80-7193-350-2 344

Různé frakce se pokoušejí získat kontrolu nad Prstencem, obrovitou vesmírnou stanicí vystavěnou kolem Země. Prstenec je dílem inženýrů, kteří přeměnili většinu lidstva ve skupinové vědomí zvané Společenství. To rychle zjistilo, jak proniknout do dalších realit a zmizelo z té naší. Zbytky lidí geneticky upravilo své děti tak, aby vytvořily skupiny jednotlivců spjatých tak těsně, že tvoří jedinou osobnost. Jedna z takových skupin narazí během cvičebního programu na přísně utajený výzkum a brzy se ocitne na útěku ve snaze nenechat se zabít. Děj dobrodružného románu se přesouvá ze zemské orbity do džunglí Amazonie, zažijete dramatické okamžiky ve vesmíru, ale i téměř idylickou pouť s rodinkou geneticky modifikovaných medvědů...
Poznejte jednu z budoucích hvězd žánru v románu, který se možná nevyhnul drobným chybám každého začátečníka, ale přesto zůstává skvělou zábavou až do konce. Kniha získala cenu Locus a Cenu Comptona Crooka pro nejlepší debut roku. (Založil/a: Tanmut)

Paul Melko Paul Melko
*22.05.1968

veselice
  24. 6. 2012, 20:43
Zajímavé zpracování námětu kolektivně myslících lidí. Příběh má spád a logiku. Dialogy a vyprávění se dobře odvíjí. Akorát mi přijde ten název knihy trochu zavádějící. Jako fanouškovi sci-fi mě hodně potěšilo použití technologie vesmírného výtahu, který známe od A.C. Clarka. Doufám, že se autor k tématu ještě vrátí a hlouběji rozvine některé své vize.