Originální název: Fever

ISBN: 978-80-242-1811-3

Knižní klub (2007) 978-80-242-1811-3 224
Ikar (1998) 80-7202-135-4 224 Knižní klub (1998) 80-7176-614-3
Ikar (1993) 80-7118-035-1 224

Doktor Charles Martel se po tom, co mu zemřela žena, rozhodne věnovat výzkumu rakoviny. Ve své práci úspěšně pokračuje i díky rodinnému zázemí, které mu vytváří druhá manželka Cathryn. Ta se stává oporou i jeho třem dětem - vysokoškolákovi Chuckovi, středoškolákovi Jeanu Paulovi a nejmladší Michelle. Křehká harmonie Charlesova znovunabytého štěstí se však zřítí, když Michelle zachvátí zhoubná leukémie. Charles nehodlá nečinně přihlížet nové tragédii. Zjistí, že nemoc jeho dcery způsobil karcinogenní odpad, který vypouští do řeky chemický závod. Pustí se do boje proti perfektně zorganizované institucionální mašinérii, která drží nad chemickou továrnou ochrannou ruku, a v této vypjaté situaci projde zatěžkávací zkouškou celá jeho rodina. (Založil/a: skjaninka)

lensha95
  9. 3. 2012, 19:28
První kniha kterou jsem od Cooka četla a řadím ji mezi mých TOP 5 od něj. Je sice fakt, že je to ovlivněno tím, že byla první, ale přesto byl skvělá.
VerenaLord
  29. 1. 2013, 4:04
První kniha, kterou jsem od tohoto autora četla a kterou jsem dostala do ruky čirou náhodou - dostala ji má matka od své sestry a neměla se k jejímu přečtení. A já se za dlouhých večerů chtěla zabavit a tak mi na ní padl zrak v knihovně. Děj jsem zhltala během pár dní, od té doby Cooka čtu pravidelně a ráda si přečtu všechny jeho díla.
HELLBOY-DB
  17. 11. 2014, 21:01
Na úvod se nic vyloženě nového nekoná, příběh se rozjíždí jak je u většiny knih autora zvykem, a tak bylo jen otázkou, jak se to dále bude vyvíjet. Jelikož je otec v bezvýchodné situaci a začíná vše řešit stylem, jednej a pak řeš následky, není nouze o svižný průběh událostí až do finále, které je svým vyústěním takové klasické made by USA. ===80%
maurarita
  28. 9. 2015, 18:19
Zajímavá kniha o výzkumu rakoviny , který může zdárně pokračovat hlavně díky rodinnému zázemí i po smrti doktorove první manželce