Podtitul: Deník syna Nicka Twispa

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Jota - 2012
ISBN: 978-80-7462-138-3

Jota (2012) 978-80-7462-138-3 328

Scottovi je patnáct a dosud nepoznal slasti sexuálního života, což je samo o sobě důvodem k depresi. Teď se ale navíc jeho naprosto trapný otec (jinak též nechvalně proslulý rozvraceč pokojných životů Nick Twisp) rozhodne, že se s celou rodinou odstěhuje do Hollywoodu, kde se hodlá stát hvězdou vlastního televizního seriálu. Scott najednou přijde o všechny své kamarády a dostatečnou útěchou mu není ani život v luxusním sídle bratrance Tylera, bývalé hvězdy amerického fotbalu a nyní multimilionáře neustále obklopeného zástupy spoře oděných krasavic. Ke všemu seženou rodiče Scottovi brigádu – má otročit jako produkční v otcově pořadu.

A tady objeví světélko v temnotách – krásnou Azuru, dceru filmové hvězdy a otcova dávného soka Trenta Prestona, která se uchází o roli v seriálu. Idylka ovšem vydrží pouze do chvíle, kdy se objeví Nickova velká láska z mládí Sheeni Saundersová se synem, pohledným a neuvěřitelně okouzlujícím Frankem. City rodičů mladých hrdinů se začínají opětovně probouzet a k tomu se ještě na internetu objeví kniha z pera jistého pochybného individua jménem Vijay Joshi, která odkrývá řadu nepříjemných tajemství z jejich minulosti. A že je opravdu co číst. Zkrátka jeden průšvih za druhým. Má-li Scott konečně přijít o panictví, získat ženu svého srdce a dobýt světovou slávu, bude muset nasadit veškerou pověstnou twispovskou vynalézavost. (Založil/a: jatox)

vladislaus
  23. 8. 2012, 16:12
Už dlouho jsem nečetl takový odpad. Jsem fanda celé série, ale tento díl je knižní Prci, prci, prcičky. Bohužel, ale naprosto bez humoru a zajímavého děje. Hrdina je duchovně na výši včelího trubce a autor nám asi taky senilní.
alča87
  15. 2. 2014, 16:22
Kniha mi připadal vlastně stejná jako ty předchozí, přesto mě bavila a byl to příjemně trávený čas. Ale já musela vědět co se dělo u Nicka a spol. v životě dál. Autor se opakoval již v předchozím díle, ale ani mi to nějak nevadilo. Kniha není podle mého ani lepší, ani horší.
colore
  2. 6. 2016, 23:27
Mně se to líbilo, rozhodně víc než pátej a šestej díl. Na průsery ve stylu prvního dílu jsem už asi moc stará, takže tohle byla taková ideální oddychová vtipná četba.
Gigant
  1. 11. 2014, 18:21
Kniha byla poměrně zábavná, ale v porovnání s předchozími díly (zejména 1-4) dost předvídatelná, bez typických totálních dějových zvratů a extrémně silných emocí. Působí jako slabý odvar a umělé natahování jinak povedené Twispovské ságy, která měla skončit pátým dílem.

Jako kusovku bych hodnotil výše, ale v rámci série 2* - 40/100.
magdii
  14. 4. 2013, 16:04
po přechozích dílech docela nuda. kdyby zůstalo u prvních 3 dílů série by neměla chybu, takhle už to vypadá, že autor chce jenom vydělávat peníze a ne bavit a něco předat čtenářům
niknikita
  1. 12. 2015, 10:46
Už v půlce mne to přestalo bavit, tak ani nevím jestli to nebyla ztráta času. Nestydaté plavky se povedly mnohem víc - pokud mám srovnávat.
EvikZazik
  27. 2. 2013, 11:14
Ikdyž slabší než celá série Mládí v hajzlu, stejně sem se bavila. Miluju styl, kterým C.D.Payne píše a taky sem ráda, že vím, jak to s Nickem dopadlo :)
PogoJoe
  29. 4. 2014, 22:30
Nezajímavé (většinou), nudné, příliš mnoho postav a vztahů, až se v tom člověk ztrácí. Scott Twisp není ničím zajímavý (svému fotříkovi nesahá ani po kotníky), autor si chtěl evidentně přilepšit na důchod.
Daniel67
  16. 3. 2013, 12:28
Velké zklamání. Po letech mi z nostalgie ruka padla na další díl série, ale pro tentokrát to byla jen zamotaná nuda...
s_c_o_r_p
  18. 2. 2013, 19:01
Mladík v Hollywoodu už není Mládím v hajzlu, které se mi líbilo. Autor jakoby vařil z vody. Scott mi nepřišel vůbec zajímavý a vůbec celá knížka nepřišla s ničím novým. Vše už tu bylo. Škoda.
Niro
  22. 1. 2013, 14:12
clovek se mota ve zmeti jmen a nic zajimaveho se nedeje, takze pro me jasne nejslabsi dil... doufam, ze uz dalsi pokracovani nebude, nerad bych si zkazil nazor na tak povedenou serii knih...