Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Fáze gravitace

73%
4 6
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Fáze gravitace
Autor:
Originální název: Phases of Gravity
Poprvé vydáno celosvětově: 1989

Nejnovější vydání:
Plejáda - 2012
ISBN: 978-80-7463-012-5
Počet stránek: 272
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 0x v oblíbených
v přečtených 9x v přečtených
v knihovně 7x v knihovně
k přečtení 14x k přečtení
právě čte 1x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Plejáda (2012) 978-80-7463-012-5 272

Richard Baedecker si myslel, že největším dobrodružstvím, které zažil, bylo kráčet po Měsíci. Sláva, která z toho vzešla, mu ovšem nedokáže pomoci v jeho osobním životě. Jeho žena se s ním rozvedla, syn zanechal školy a odjel do Indie, kde medituje pod vedením nedůvěryhodného gurua. Baedecker se musí vyrovnat se ztrátou, kterou mu jeho sny po dosažení hvězd přinesly.
Přidejte se k Baedeckerovu hledání smyslu života, při kterém se vrací do městečka svého zapomenutého dětství, aby zde při oslavách svého návratu objevil, co mu bylo zapovězeno, podniká nebezpečnou pouť do hor, aby v řídkém vzduchu objevil kouzla přírody, a v neposlední řadě potká mladou dívku, do které se beznadějně zamiluje.
Baedecker musí čelit nejen lásce, ale i ztrátě, kterou znovuprožívá při vzpomínkách na nevydařený let raketoplánu Challenger, ve kterém zemřeli jeho blízcí. Fáze gravitace je hlubokým příběhem lidského života, který spojuje motiv lásky a ztráty v magické literární symfonii, která přenese čtenáře daleko za hranice prostru a času. (Založil/a: malc8k)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Tyet
100% 100% 100% 100% 100%
  29. 3. 2016, 16:40
V této hluboce lidské knize dokázal Dan Simmons, že není jen mistrným vypravěčem mrazivých thrillerů a dokonale vystavěného sci-fi, ale dokáže přesvědčivě ztvárnit i zdánlivě obyčejný příběh stárnoucího astronauta. V této knize se vlastně neděje nic příliš dramatického, nic vás neohromí, ani nerozpláče, nebudete se bát ani nebudete rozrušení. Je to poklidné vyprávění o tom, jak krásné je být člověkem. Knížka rozhodně stojí za přečtení.
ondrasek
60% 60% 60% 60% 60%
  26. 1. 2016, 7:35
Nečetlo se mi to dobře. Ani mě to moc nebavilo. Pár zajímavých pasáží mě na chvíli vtáhlo do dění, ale rychle mě to vyplivlo, protože děj se posunul někam úplně jinam (převážně v čase). Vesměs mě kniha nudila. Hodně okecávaček a vomáčky - to je můj dlouhodobý problém s Danem Simmonsem.
Jenže pak jsem zjistil, že se mi kniha dostala pod kůži. Začal jsem o ní přemýšlet a myslím, že je to pěkný příběh. Příběh muže ve středních letech, který v životě něco dokázal.
Ani nevím, jak knihu ohodnotit. Takhle rozporuplné pocity se ve mě netloukly (ale jo, v případě Terroru, jenž byl pro mě blbě napsaným skvělým příběhem).
Dal bych 1, ale i 5 hvězd. Takže zlatá střední cesta.