Originální název: Seizure

Knižní klub - 2009
ISBN: 978-80-242-2409-1

Knižní klub (2009) 978-80-242-2409-1 333
Knižní klub (2004) 80-242-1169-6 326

Ashley Butler, předseda senátního podvýboru pro zdravotní politiku, je typem demagoga, populisticky odmítajícího veškeré moderní biotechnologie; jím připravovaný zákon by měl zakázat jakékoliv vědecké postupy byť jen vzdáleně související s klonováním. Pro doktora Daniela Lowella by takový zákaz znamenal krach firmy založené právě pro využití originální metody terapeutického klonování. Když Butler zjistí, že trpí progresivní formou Parkinsonovy nemoci a že je takto ohrožen jeho plán kandidovat v příštím volebním období na prezidenta, nabídne Lowellovi faustovskou dohodu: pokud na něm doktor vyzkouší svou léčebnou metodu, návrh zákona v tichosti zmizí. Lowell ignoruje varování své kolegyně a milenky Stephanie, nabídku přijme - a všechno spěje k dramatickému vyústění. Robin Cook, světoznámý autor lékařských thrillerů, nenabízí stejně jako v ostatních svých dílech ani tentokrát pouze napínavý děj odehrávající se ve Spojených státech, v Itálii a na Bahamách a přibližující čtenářům zákulisí vysoké politiky, svět katolického kléru i brutální praktiky mafie, ale klade rovněž závažné otázky týkající se morálních hledisek současných převratných vědeckých objevů. (Založil/a: skjaninka)

Monitrolik
  31. 8. 2014, 19:19
V této knize mě fascinovalo spojení biotechnologie a Turínského plátna. Opět jsem se od knížky nemohla otrhnout.. Akorát mě trochu zklamal konec.