Xenofobní průvodce - ČEŠI

Poprvé vydáno celosvětově: 2009

XYZ - 2009
ISBN: 978-80-7388-205-1

XYZ (2009) 978-80-7388-205-1 97

Veselý a rozverný pohled na Čechy - nepovrchní, nevybíravý, často sžíravý. Ale tak mistrný, že nepřekročí onu citlivou hranici mezi legrací a krutostí. Hloubková sonda do nejspodnějších pater duší Čechů, poučený náhled na jejich koníčky, záliby, radosti i strasti každodenního života v zemi, která leží v samém srdci bouřlivého kontinentu zvaného Evropa. Laskavě nelaskavé zrcadlo i pro Čechy samé... (Založil/a: bajakaja)

bublynka22
  4. 9. 2014, 14:20
miluju narodnostni vtipy, presto tady neco chybelo. autori jako by se stavili do role nezavisleho pozorovatale,ktery ma vsechno na haku a celym narodem se satirickym usklepkem pohrda. Ackoli najdete dost trefnych poznamek (napr. v duchu, cesi by jisteli byli nejlepsim narodem sveta,kdyby je neustale nekdo nebrzdil - viden,berlin,brusel), behem cteni jsem se spis nudila a na konci mi porad neco chybelo.