Umíte říct NE?

Umíte říct NE? Originální název: Savez-vous dire non?
Poprvé vydáno celosvětově: 2005

Portál - 2007
ISBN: 978-80-7367-129-7

Portál (2007) 978-80-7367-129-7 152

Testy a rady pro různé životní situace
Neumět odmítat s sebou nese řadu problémů - například unáhlené zadlužení, špatné vztahy s nadřízenými, špatné chování dětí atd. Pokud se chceme na-učit jednat tak, aby nás druzí respektovali a uměli jsme se prosadit bez agrese, je třeba zodpovědět si některé otázky jako: Jste hodně ovlivnitelní? Máte tendenci se obviňovat? Umíte odolat pokušení? Umíte si uchovat určitý odstup v profesním životě? Kniha přináší nejen otázky v testech a hodnocení, ale současně i vysvětlení problémů a rady, jak můžeme bez agresivity a strachu dát najevo své limity. Podle výsledků se pak čtenáři mohou dozvědět, zda by měli své jednání změnit a jakým způsobem. Každý ze tří oddílů knihy, nazvaných Jak říct ne svým blízkým, Jak říct ne pokušení, Jak říct ne v profesním životě, obsahuje sedm testů s výsledky a radami.
Kniha je určena těm, kdo se chtějí přesvědčit o svých vlastnostech a způsobech chování a ujasnit si, jak je změnit k lepšímu. (Založil/a: Antonín)