Němečtí korzáři

Němečtí korzáři

Podtitul: Pomocné křižníky první a druhé světové války

Nezjištěno / Jiné - 2016
ISBN: 978-80-86158-49-5

Nezjištěno / Jiné (2016) 978-80-86158-49-5 306 Vydal: Ares

Kniha popisuje nasazení německých pomocných korzárských křižníků (ozbrojené transportní a dopravní lodě), které za první i druhé světové války válčily doslova na všech mořích a oceánech světa. (Založil/a: Jere)

Gallienus
  21. 7. 2015, 12:41
Obsahuje spoiler spoiler Překvapivě velmi dobré, asi nejlépe popsaná historie něm. pomocných křižníků z obou světových válek, co se mi dostala do rukou. Ivo Pejčoch není zrovna můj autor-hrdina a z jeho výstupů v Tv jsem občas na rozpacích, přesto musím uznat, tato kniha se mu povedla. Ve své práci se snaží o nestrannost a dal si záležet se sbíráním materiálu na knihu. Osobně mě spíš zajímají lodě Kriegsmarine a on se jim věnuje skutečně pečlivě, popis operací a úspěchů jež dosáhly je velmi přesný, u každé spojenecké lodě máme její výtlak i datum zajetí a potopení, toho si cením. Má posedlost mě nutila ty jejich BRT kontrolovat, našel jsem sice pár chyb, ale 90% informací je správně (mluvím o lodích z druhé světové války). Kniha je skvělou sondou do méně známé části historie války na moři. Hodně silné čtyři hvězdy.