Originální název: Harmful Intent

ISBN: 80-242-1315-X

Knižní klub (2004) 80-242-1315-X 272
Ikar (1997)
Ikar (1994)

Doktor Jeffrey Rhodes působí jako anesteziolog v přední bostonské nemocnici. Úspěšný, ctižádostivý, jeho práce je mu životní potřebou, zálibou a v nepříliš šťastném manželství i největší jistotou. Jednoho dne však zažije šok, který převrátí celý jeho život. Zcela nevysvětlitelně mu doslova pod rukama zemře nastávající mladá matka. Děsivá událost by sama o sobě stačila, aby ho už navždycky strašila ve snech, ale tím vše zdaleka nekončí. Je obviněn a vzápětí odsouzen za zanedbání povinné péče, a posléze dokonce za vraždu druhého stupně. Ztrácí tak svou jistotu, otřesen začíná o sobě pochybovat a z hluboké deprese ho zachraňuje až nečekaná mlhavá možnost řešení, vysvětlení zdánlivě nevysvětlitelného. Do děje vstupují nové okolnosti, komplikace, další neštěstí. Jeffrey se snaží dosáhnout svého očištění a zároveň zabránit dalším tragédiím. Podaří se mu to? (Založil/a: skjaninka)

Elki
  23. 11. 2012, 9:12
základní myšlenka byla dobrá, ale kniha se celkem vleče a konec to úplně zabije, člověk - čtenář, rozhořčený nespravedlností čeká zadostiučinění v podobě nějakého soudního procesu..a nic, škoda
Lucy1994
  11. 6. 2014, 13:27
Toto byla má první kniha od R. Cooka a vůbec první kniha, která se týkala medicínského prostředí. Zaujala mě natolik, že si od tohoto autora chci přečíst i jiné knihy. Napínavé, občas lehce úsměvné, nečekané. To je přesně ono, co se mi líbí. Zasloužených 5 hvězdiček.