Originální název: Mortal Fear

ISBN: 978-80-242-1814-4

Knižní klub (2007) 978-80-242-1814-4 206
Ikar (1996) 80-85944-60-X 208
Ikar (1994) 80-85830-30-2 208

Doktor Jason Howard, zkušený internista ve velké bostonské nemocnici, se ocitne v situaci, s níž se nemůže smířit: pacienti mu doslova odcházejí pod rukama. Přitom jde o lidi, kteří nedávno absolvovali celkovou lékařskou prohlídku a byli naprosto zdraví. A příčina smrti? Padesátníci v průběhu několika týdnů zestárnou a umírají jako století starci. Doktora Howarda se zmocní strach z nové zákeřné choroby. Nebo snad nejde o nemoc? Lékař se pustí do zápasu s neznámým nebezpečím, proniká do tajemství genetického inženýrství a zjišťuje, jak strašně se dá zneužívat věda. Vědeckofantastický lékařský horor, který čtenáře zve na úděsnou odyseu k pramenům života a smrti. (Založil/a: skjaninka)

HELLBOY-DB
  28. 10. 2013, 16:47
Průběh děje v této knize je dost podobný jiné knize tohoto autora (Mozek), kterou jsem nedávno četl a tak můžu srovnávat. V hlavní roli opět tajemná choroba, která má za následek hodně mrtvých a pátrání po příčině se opět přehoupne do závěru s povedenou akcí, ale s tím rozdílem, že tady je finální odhalení pro mě z těch slabších. Mít to lepší závěr hodnotím to stejně jako výše zmíněnou. ===80%
Lucy1994
  15. 8. 2014, 20:40
Mám ráda knihy od R. Cooka, a je mi celkem jedno, že je to na stejné "brdo". Nevadí mi to, to je prostě Cook a mně se to líbí, protože i tak jsou jeho knihy napínavé, záhadné, složité. Vždy je jeho kniha něčím výjimečná. U této knihy jsem trochu později tušila, kdo za tím problémem vězí, ale tak to někdy bývá - vždy se můžeme jen domnívat, a nikdy nezjistíme, zda jsme se domnívali správně, dokud se nedostaneme na konec knihy. Celkem mě mrzí, že mám od tohoto spisovatele jeho knihy za chvíli přečtené - nemohu si pomoct, nemohu se od knihy jen tak odtrhnout, tudíž ji přečtu poměrně rychle, což je škoda :D Jako všechny jeho knihy je i tato dobře promyšlena. Občas jsem si musela sem tam odstavec přečíst ještě jednou, abych to aspoň trochu pochopila, ale holt taková je medicína :D
vojtechadamcik
  14. 1. 2011, 15:39
Krásná knížka se zajímavým dějem a vynikajícími zápletkami. Spousta odborných výrazů dokonale doplňuje barvitý děj z pera Robina Cooka. Zaslouženě 5 hvězd.