Jedna věta

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Revolver Revue - 2012
ISBN: 978-80-87037-43-0

Revolver Revue (2012) 978-80-87037-43-0 44

Kniha vychází jako samostatně neprodejná příloha letního čísla Revolver Revue 2012. Po Jedné větě Pavla Kolmačky, Petra Borkovce, Ivo Vodseďálka, Jaroslava Formánka, Víta Kremličky a Ivana Matouška následuje již sedmý svazek tohoto širšího knižního projektu – tentokrát záznamy Viktora Šlajchrta.

„Zdroje mých zážitků jsou vinou životních okolností dosti zúžené, a tak šlo hlavně o to, co vytěžím z relativně minimalistických podnětů,“ napsal Viktor Šlajchrt na okraj své Jedné věty.

„Koncem roku 2008 mě zaujala myšlenka naplnit představu, podle níž by vyzvaný autor po dobu dvanácti měsíců napsal pokud možno každý den jednu větu – větu, která bude ukotvena v konkrétním čase a jejíž délka bude volbou pisatele, od samotného slova přes větu holou k rozvitému souvětí. Na začátku velké písmeno, na konci zpravidla tečka…“ (Viktor Karlík, autor konceptu) (Založil/a: al-ma)