Jedna věta

Poprvé vydáno celosvětově: 2010

Revolver Revue - 2010
ISBN: 978-80-87037-28-7

Revolver Revue (2010) 978-80-87037-28-7 32

Kniha vychází jako samostatně neprodejná příloha podzimního čísla Revolver Revue č. 80/2010.

„Koncem roku 2008 mě zaujala myšlenka naplnit představu, podle níž by vyzvaný autor po dobu dvanácti měsíců napsal pokud možno každý den jednu větu – větu, která bude ukotvena v konkrétním čase a jejíž délka bude volbou pisatele, od samotného slova přes větu holou k rozvitému souvětí. Na začátku velké písmeno, na konci zpravidla tečka. A možnost zahrnout datum, čas či jiné zpřesňující určení zápisu. Další prostor pro tvůrčí svobodu.
V ideálním případě tak vznikne 365 záznamů, které autorovi mohou asociovat jeho čas a čtenáři umožnit třeba dobrodružné stopování spisovatelovy mysli. Mohutná komprese celého jednoho roku do malé slovní plochy. Snad i forma poezie, redukce, která může postihnout celek – jednoho roku života.“ Viktor Karlík, autor projektu (Založil/a: al-ma)