Originální název: Brain

ISBN: 978-80-242-1810-6

Knižní klub (2007) 978-80-242-1810-6 200
Ikar (1997) 80-7202-190-7 200 Knižní klub (1997) 80-7176-577-5
Ikar (1995) 200

Martin Philips je úspěšný radiolog a svoji profesi ovládá s precizní rutinou. Věnuje se výzkumu v newyorském Hobsonově fakultním léčebném centru a tajně sní o Nobelově ceně. Je přesvědčený, že už ho nic nemůžu překvapit. Na operačním sále však umírá dívka s podivnými neurologickými příznaky. Když chce Martin pro potřeby svého výzkumu pořídit rentgenový snímek jejího mozku, zjistí, že z dívčiny lebky mozek kdosi odstranil. Mladých žen s podobnými potížemi, jako měla zesnulá pacientka,... (Založil/a: skjaninka)

HELLBOY-DB
  4. 1. 2013, 21:13
Velmi dobrá kniha, ve které se z podezření lékaře na nelegální experiment stane hra o život. Po chvilce čtení mě tento napínavý příběh dokázal úplně vtáhnout a se zrychlujícím tempem, se závěr s mírným nádechem sci-fi, dostavil až nečekaně rychle. ===100%
Tardis
  30. 1. 2015, 0:33
Zajímavý a dobře napsaný žánrový mix- začátek jako román pro ženy, následuje lékařský thiller a detektivka, sci-fi a reálný doslov.
eval
  30. 12. 2015, 0:13
Tuto knihu jsem zacinala cist natrikrat. Nebyt to Cook, ktery je mym oblibenym autorem, tak ji znova neotevru. Druha cast knihy jiz byla napinavejsi, ale na Cooka slabe no
Lucy1994
  2. 7. 2014, 17:35
Ty dvě předešlé knihy, které jsem od R. Cooka přečetla, mi přišly lepší než tato. Tím ale nechci říct, že příběh nebyl zajímavý. Byl a kniha mě bavila, jen mi radiologie a neurologie zrovna moc nesedí, co se týče zdravotnictví - nevím proč :) I tak se to ale dá číst a nelituji toho, že jsem si to přečetla. Konec byl zajímavý, celkově ten nápad toho příběhu, bylo to i hodně dobře všechno popisováno, až mě z toho mrazilo v zádech. Za přečtení tato kniha opravdu stojí, ale jiné knihy od R. Cooka se mi líbí více. :)
Halogenka
  9. 8. 2015, 22:43
Mozek jsem cetla na dovolene, tekze temer jednim dechem. Libi se mi popis, jaky pan Cook vyuziva, takze se i jako laik dokazu orientovat v tom, co Martin delal a s cim pracoval.S pribyvajicimi informacemi jsem napjate ocekavala vyvrcholeni knihy, rozuzleni. Byla jsem uprimne prekvapena, kdyz Martin prisel na viniky, tedy ty, kteri pachali zlociny na tech slecnach.
zichisek
  12. 10. 2011, 17:33
Před časem jsem přečetla snad všechny Cookovy knihy a teď jsem se do nich pustila znovu,celou dobu mě kniha bavila a byla velmi napínavá,jen teda ten konec mi přišel trošku přehnaný a nerealistický.
cihla
  12. 8. 2016, 9:07
S prvni polovinou knihy jsem se trochu prala. Druhá polovina však nabrala na tempu a četla se sama. Cook určitě napsal lepší knihy.