Originální název: Abduction

Knižní klub - 2006
ISBN: 80-242-1719-8

Knižní klub (2006) 80-242-1719-8 232
Ikar (2001) 80-7202-806-5 227

Pětice povahově rozdílných výzkumníků a potápěčů, mezi nimi i jedna žena, podniká z paluby batyskafu poslední pokus prozkoumat podivný útvar na dně Atlantského oceánu. Jícnem podmořské sopky se jim nečekaně podaří sestoupit do planety Interterra. Zatímco nahoře je lidé oplakávají, pět odvážlivců se seznamuje s nepředstavitelně vyspělou civilizací, starou miliardy let ... (Založil/a: skjaninka)

HELLBOY-DB
  17. 11. 2014, 20:21
Objevování těchto nových světů ať je to kdekoliv můžu všema deseti, zvláště když je to objevování s velkou porcí napětí a nejasnou vidinou co bude následovat dál. Myslím si, že prostředí této nově objevená země i další vývoj, který zde následoval, se hodně povedl a až do finále se zajímavým ukončením, se kniha četla jedna radost. ===100%
Veronika
  12. 8. 2012, 15:11
na rozdiel od predchádzajúcich komentárov, knihu som práve dočítala a páčila sa mi - a hlavne to, ako sa všetko existenciou podzemného sveta vysvetlilo. Na druhú stranu, príde mi to až príliš povrchné a oplatilo by sa s tým trošku pohrať - viem si úplne dokonalo predstaviť nejaký pekný hrubý román s prepracovanejšími určitými detailami a hlavne koncom - pretože áno, ten sa mi zdá nedokončený a až odfláknutý. Aj keď - za prečítanie to určite stojí:)
trbuch
  31. 12. 2012, 1:21
Dokonalý svět ukrytý uvnitř zeměkoule, všechno je rozplánované, zajištěné zdraví, "obnova" těla, harmonie, ale ani dokonalost nemůže být dokonalá. Myslím, že ve skutečnosti by to začal být stereotyp a nuda. Ale příběh dobrý. Jak naznačil jiný uživatel - Existencí Interterry Cook dokázal vysvětlit vše od golfského proudu až po UFO. To se mi právě líbilo, všechny procedury a situace popsány a vysvětleny, až by člověk uvěřil, že by Interterra mohla existovat.
haoken
  22. 3. 2012, 21:37
No, postavy průměrné a až protivně vyhraněné - zásadový voják, primitivní potápěči, citově založená žena, intelektuální prezident firmy. Celkově dost průměrné. Přišlo mi to jak prvotina nějakého studenta. Existencí Interterry Cook dokázal vysvětlit vše od golfského proudu až po UFO.
KaterinaB84
  22. 8. 2016, 12:22
Skvělá knížka, ze které mi pořád běhá mráz po zádech (a to jsem ji četla před několika lety). Úžasné počteníčko.
gabča
  12. 8. 2013, 17:46
Knížku jsem poprvé četla, když mi bylo asi 18 a byla jsem z ní unešená. Krásně vymyšlený příběh, kterému by se dalo i ve skutečnosti uvěřit. Vrátila jsem se k ní dnes (po 10 letech) a mé nadšení bylo poloviční. Příběh je pořád dobrý, ale jak tu již někdo dřív psal, hlavní postavy jsou fakt docela vyhraněné. Nejvíc mě iritovali dva frajeři potápěči, až jsem měla kvůli nim chuť knížku nedočíst :-) Ale dočetla :)
Třeba Mutace se mi líbila víc.
Pelahia
  10. 8. 2011, 9:19
Bylo to takové průměrné, představovala jsem si lepší konec. Konec knížky mě docela zklamal. Koho však zajímá podvodní svět, tak si to klidně může přečíst a třeba vás ta knížka uchvátí, i ten konec vám nebude připadat tak špatný.