Originální název: Shock

Knižní klub - 2009
ISBN: 978-80-242-2495-44

Knižní klub (2009) 978-80-242-2495-44 263
Knižní klub (2002)

Dvě přítelkyně a spolubydlící Deborah Cochraneová, postgraduální studentka biologie, a Joanna Meissnerová, doktorandka ekonomie se rozhodnou vyřešit své momentální finanční obtíže i partnerské krize. Odpovědí na inzerát exkluzivní kliniky, která se zabývá léčbou neplodnosti a hledá dárkyně vajíček. Obě podstoupí odběr a dostanou dobře zaplaceno. Když se po čase ze zvědavosti začnou zajímat o další osud darovaných vajíček, narazí na neprostupnou hráz mlčení a utajovaných informací. Jejich odhodlání zjistit pravdu o tom, na jakém výzkumu lékaři a zaměstnanci tohoto lukrativního a zároveň přísně střeženého nemocničního zařízení pracují, se brzy změní v posedlost, a z pátrání se postupně, ale neodvratně stává noční můra... Etické spory o možnosti využití lidských vajíček ke klonování jsou další z vysoce aktuálních a momentálně diskutovaných otázek, které ve svých thrillerech z lékařského prostředí předestírá čtenářům bestsellerista Robin Cook. (Založil/a: skjaninka)

VerenaLord
  29. 1. 2013, 3:54
Velice povedené dílo, bohužel mě jako ženě z něj docela mrazí. Člověk přemýšlí, jak moc reálné je tohle v běžném životě.
Monitrolik
  31. 8. 2014, 19:14
Další ze skvělých knížek mého nejoblíbenějšího autora od které jsem se nemohla odtrhnout. Napínavá a nechybí překvapivý závěr.
DenisaB
  3. 6. 2014, 18:09
Kniha pro mě byla samotný šok, několikrát jsem se snažila vžít do rolí jednotlivých aktérek knihy. Nahnáno jsem měla za ně, ale obdivovala jsem jejich odvahu. Kniha je dobře čtivá a zajímavá.