Vyložené knihy

Poprvé vydáno celosvětově: 2007

Revolver Revue - 2007
ISBN: 978-80-87037-06-5

Revolver Revue (2007) 978-80-87037-06-5 253

„Vajchr z kritiky nedělá vědu – nikoli proto, že by to nedokázal (málokdo u nás se v současném i minulém myšlení o literatuře pohybuje s takovou jistotou), nýbrž proto, že se nepotřebuje schovávat za cizí konstrukce.“ (Petr Onufer)

„Hraje se tu s otevřenými kartami, soustředěně a zároveň s lehkostí, kterou si může dovolit jen profesionál.“ (Jiří Brabec)

„Východiskem jeho uvažování je skepse k možnostem kultury, která se projevuje frází, hodnotově nerozlišenou informační hlušinou a imitací nepřiznaných vzorů a nachází uspokojení v ledabylém přežvykování, v přežívání a blažené nevědomosti.“ (Daniel Vojtěch)

„Vajchr rozeznává díla, kdy není třeba být na rozpacích, klademe-li si otázku, zda jde o umělecký čin, jehož smysl je otevřený, od knih, které jsou jen sebevědomě vyvaleny na knihkupeckých pultech a ryčně recenzovány v duchu cílů předzjednaných našimi nakladatelskými lobby.“ (Michael Špirit) (Založil/a: al-ma)

Marek Vajchr Marek Vajchr
*??.??.1965