Originální název: Invasion

ISBN: 978-80-242-4820-2

Euromedia Group (2015) 978-80-242-4820-2 256
Knižní klub (2006) 80-242-1721-X 205
Ikar (1998)

V jednom americkém městě se začne jako lavina šířit zvláštní chřipková epidemie. Nemoc má velice rychlý průběh a lidé se po ní cítí lépe než předtím. Začínají se však chovat velmi podivně. Doktorku Sheilu Millerovou, medika Pitta Hendersona, jeho dávnou přítelkyni Cassy Winthropovou, poručíka Jesseho Kempera, doktora Harlana McCaye, viroložku Nancy Sellersovou, jejího manžela profesora fyziky Eugena a syna Jonathana svede dohromady série náhod... (Založil/a: skjaninka)

lensha95
  9. 3. 2012, 19:30
Velice zajímavé a znepokojující, musela jsem číst a číst a nedokázala jsem se od ní odtrhnout, dokud jsem nezjisitila, jak to celé dopadne.
A jak byla rýma užitečná. :)
Lucy1994
  26. 3. 2016, 10:30
Obsahuje spoiler spoiler Zajímavé čtení, hodně dobře promyšlený příběh. Robin Cook opět nezklamal, kniha se mi líbila, měla napínavý děj, zajímavé téma, smutné pasáže. Je mi líto, že Beau dopadl tak, jak dopadl. A překvapilo mě, že trochu soucítím i s těmi mimozemšťany.. působilo to na mě dojmem, že nebyli zlí, ba naopak. Určitě by pomohli zachránit přírodu, které my jakožto lidstvo zničilo. Myslím, že tím chtěl Cook něco naznačit. Abychom se zamysleli. Určitě se nechováme k přírodě tak, jak bychom měli. Měli bychom si uvědomit, že tu Zemi nevlastníme my, ale příroda. My jsme tu pouze na návštěvě. Žijí tu i jiné organismy, nepatří nám to tu. Určitě bychom se nad tím měli zamyslet.
A co se týče emocí, ty opravdu dokáží urobit neplechu.. bez nich by to bylo mnohdy jednodušší, ale díky emocím nejsme až tak špatní lidé, kteří všecho ničí. Aspoň někteří.
Knížka určitě stojí za přečtení a vede čtenáře k zamyšlení nad životem.
Petko92
  20. 7. 2010, 15:34
Páčilo sa mi to. A chcel by som vidieť aj film, z ktorých sú 2 tipy. Jeden známejší a trošku zmenený (veľmi podobný ku knihe, aj keď neviem či robili film podľa knihy) s Nicole Kidman z roku 2007 a jeden originál podľa knihy ale nie veľmi známy a preto som to nevedel ani stiahnuť z roku 1997.
Solak
  2. 3. 2014, 16:20
Kdyby někdo sehnal ten film z roku 1997 tak dejte vědět. Docela jsem zvědavý, ten z roku 2007 moc knize neodpovídal, viděl jsem je nezávisle na sobě a až teď a tady jsem si uvědomil, že to byl film podle této knihy. :D