Originální název: Sphinx

Knižní klub - 2003
ISBN: 80-242-1117-3

Knižní klub (2003) 80-242-1117-3 191
Ikar (1994)

Mladá americká egyptoložka Erika Baronová se při toulkách po Káhiře stane svědkem zločinu: tři muži zavraždí majitele starožitnictví a zmizí spolu s překrásnou sochou faraóna Setiho I. Vyděšenou Erika se vzápětí seznámí s neznámým mužem, který ji ujistí, že vrahy vypátrá a ukradenou sochu najde. Zakrátko ji v hotelu navštíví i vysoký egyptský vládní úředník a vyptává se, co v Egyptě dělá a jestli hodlá nakupovat starožitnosti… Po dalších dramatických událostech se Erika přes varování tří mužů, kteří se ucházejí o její přízeň, pustí do pátrání po vzácné soše na vlastní pěst. Podaří se jí uniknout z překupnických a pašeráckých sítí a překonat citový zmatek? (Založil/a: skjaninka)

optimistick
  1. 2. 2012, 13:56
Napínavá kniha, která mě dostala díky své hlavní hrdince, prostě dokonalé. Další knihy tohoto autora jsou sice více vědecké a převážně v lékařském prostředí, ale slunce a písek se k této knize nesmírně hodily.
ctenarka
  11. 8. 2011, 21:26
Vydařená napínavá kniha. Skvěle popsaná atmosféra Egypta, především pak Káhiry. Po přečtení románu máte navíc pocit,že jste v Káhiře pobývala společně s hlavní hrdinkou.