Drak Jeho Veličenstva

Triton - 2007
ISBN: 978-80-7254-970-2

Triton (2007) 978-80-7254-970-2 280
Argo (2007)

V prvním dílu trilogie se líčí, jak loď anglického krále zajme francouzskou fregatu a uchvátí její cenný náklad, nevylíhlé dračí vejce. Osud kapitána Willa Laurence v tu chvíli nabere nový směr: stane se letcem a opatrovníkem vylíhlého draka pojmenovaného Temeraire. Mezi oběma se vyvine skutečné přátelství na život a na smrt. Draci totiž nejenže mluví jako lidé, ale stejně jako oni vládnou rozumem. Temerairova ušlechtilá povaha a rozum mu pomáhají čelit úskalím nejen v boji, ale především při překonávání překážek, které se jemu i jeho pánovi staví do cesty. (Založil/a: kelly01)

Naomi Novik Naomi Novik
*30.04.1973

Esther Darnett
  30. 11. 2013, 10:42
Velice originální pojetí války mezi Anglií a Francií. Spousta čtenářů si tak přijde na své a dílo ocení.
Simmi1
  23. 3. 2016, 20:05
Hodně povedená fantasy. Ze začátku jsem se bála spojení draků a Napoleonských válek, ale nakonec to působilo až překvapivě přirozeně. Příběh Temeraira a Laurence se mi velmi líbil, ale víc než samotný děj, který je dobře propracovaný a svižný, mě zaujal jejich vyvíjející se vztah a obecně vztahy jezdců s jejich draky. Hned jak jsem si zvykla na autorčin styl psaní, jsem si tuhle knížku doopravdy zamilovala.
Lomeril
  15. 5. 2011, 12:51
Musím říct, že Drak Jeho Veličenstva má pasáže, které mě spolehlivě rozbrečí. Vztah člověka a "zvířete" je věc, která je mi velmi blízká. Je pravda, že tenhle díl je hodně úvodní, ale svět Naomi Novikové mě fascinuje. Různá plemena draků obsazená posádkami podle váhy, postavení letců ve viktoriánské společnosti, to všechno dává dohromady nádherný obraz.
Nikk
  8. 5. 2012, 11:41
Knížka ve mě zanechala hodně emocí, od záchvatů smíchů až po pláč. Je pravda, že jsem sem tam nerozuměla některých odstavcům, protože Napoleonovy války mi moc neříkají. Ovšem dalo se to snadno přeskočit a základ mi stačil k tomu, abych si vyvodila situaci. Knihu jsem četla dva dny (ne v kuse, samozřejmě) a bavila mě. :)
Dita Mia
  4. 12. 2014, 18:36
Další kniha, kterou jsem si zamilovala. Jen mám nejasnosti, protože jsem se dočetla o tom že Naomi Novik napsla ještě jednu knihu.... ,,Válka o černý prach" Tak já nevím... :/ Nelíbilo se mi ze začátku Laurencova odtažitost od Temeraire. Ke konci se to však velmi pěkně rozjelo. Jsem spokojená.
DM
Henges
  3. 11. 2014, 18:32
Asi jsem udělal chybu, že jsem tuto knihu četl ne dlouho po sérii Eragona. Příběh je celkem čtivý, ale pojetí draka osedlaného bandou lidí a jiné mi přišlo přinejmenším divné. Bohužel je pro mě tato kniha celkem zklamání.
Aleyka
  28. 9. 2014, 13:44
Skvěle napsaná kniha, čtivá, zajímavá. Už je to dlouho, co mě kniha tak nekompromisně vtáhla do děje.
Manijak
  28. 4. 2014, 17:23
Kniha je psána docela čtivě, ale hlavní hrdina bývalý kapitán lodě mi připomíná spíše Jane Austen než pořádného vojáka, ten chlap prostě nemá koule. Paní autorka by se měla raději zaměřit na ženské hrdinky a nebo vtipné příběhy z prostředí eunuchů. Mladým dívkám se to možná bude líbit ale jako prototyp muže je to objektivní asi jako upír Edward.