Příručka jadranské snoubenky

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Motto - 2012
ISBN: 978-80-7246-647-4

Motto (2012) 978-80-7246-647-4 208

Že nevíte, co se skrývá pod tajemnými názvy jídel pastašuta nebo bajadéra? V této knize se to dozvíte a získáte i tajné recepty dalmatských hospodyň. Zprostředkuje vám je pravá dalmatská ljubavna priča, lovestory mezi Češkou, která neumí vařit, a Chorvatem, který je naopak králem plotny, a kromě nenadálé pohromy je spojí především láska k moři. Čtěte, vařte, popíjejte víno rudé jako krev, co zrálo na slunných svazích Pelješace, pusťte si nostalgické písně Olivera Dragojeviče a uživajte. (Založil/a: al-ma)

Sandalkar
  22. 1. 2014, 22:19
U nás doma kniha způsobila revoluci, moje mamka po x letech přečetla celou knihu, a ne jednou. Nejde o nijak vážné a úchvatné čtení, ale potěší a "chutná" :) !
TanaGo
  28. 8. 2014, 20:02
Obsahuje spoiler spoiler Já sice nic neukuchtila, přesto jsem se dobře pobavila.
Kniha vypráví o štíhlé dívce Ivě, která si deset let nevzala dovolenou a do Chorvatska přijela na svatbu kamarádky. Tam se seznámí se svědkem ženicha Baldem, který překypuje životem a láskou ke své domovině. Ivě to zpočátku přijde nemyslitelné, že by sdílela stejné hodnoty, ale náhoda tomu chce jinak - poté, co si Jadranka způsobí úraz, zůstává celé léto v jejím domě. A jelikož tradice velí, že do kuchyně smí jen nastávající snacha, musí se s Baldem zasnoubit. Postupně získá lásku k vaření, moři i svéráznému rybáři. Po návratu maminky do kuchyně roztomilý Baldo požádá Ivu o ruku oficiálně a dá jí i domov, po kterém ze srdce toužila.
Kniha se četla velmi příjemně i proto, že jsem si ji vzala v létě a byla to taková má dovolená u moře :-)))