Otrokyní v 11 letech

Otrokyní v 11 letech

Podtitul: Pravdivý příběh o ukradeném dětství

Originální název: Esclave a 11 ans

Alpress - 2012
ISBN: 978-80-7362-994-6

Alpress (2012) 978-80-7362-994-6 216

Malou Fatimu otec zaslíbil své sestře, majitelce nevěstince. Ta si vše dobře spočítala: až bude dívence jedenáct let, prodá ji. Předtím se musí Fatima v nevěstinci zaučit. Podle plánu ji koupí Ahmed a odveze si ji, aby ji mohl po libosti znásilňovat. Postupně se jí narodí tři děti, ale pak se jí přece podaří utéct, ovšem bez dětí. Když Fatima zjistí, že její dcerku by čekal stejný osud, musí se vrátit... (Založil/a: al-ma)

Dixiee
  21. 4. 2013, 22:05
Příběh ženy, která se nevzdává a nakonec získá takový život jaký si vysnila a jaký si zaslouží. Přesto, že jsem se bála, jestli bude taková knížka čtivá a zda mě zaujme, nebyla jsem ani v nejmenším zklamaná. Je třeba si uvědomit, že jsou na světě lidé, kteří jsou na tom mnohem hůř než my tady a přesto bojují a nevzdávají se.
kiki01
  21. 11. 2014, 16:44
Příběh mladá dívka, která překonala všechny nástrahy a vybojovala si vysněný život a svobodu. Obdivuji Fatimu, že dokázala vydržet týrání a všechny hrozné věci, co jí vlastní příbuzní dělali. Kdybych tuhle knihu nepřečetla, nikdy bych netušila, čeho jsou pro peníze lidé schopni. Knihu doporučuji. Otevře vám oči.