Hudba pro chameleóny

Poprvé vydáno celosvětově: 2011

Argo - 2011
ISBN: 9788025706350

Argo (2011) 9788025706350 277

Poslední povídková sbírka Hudba pro chameleóny, kterou Truman Capote vydal za svého života, obsahuje třináct povídek a črt a delší novelu "Ručně vyřezávané rakvičky".
Všechny povídky spojuje nádech snovosti, nedořečenosti a nevysvětlených tajemství, v črtách autor zpracovává setkání s Marilyn Monroe, Willou Catherovou, E. M. Forsterem, Gorem Vidalem a jinými slavnými osobnostmi. V nejzdařilejším textu sbírky, v "Ručně vyřezávaných rakvičkách", pak úspěšně navazuje na literární metodu "faction" neboli "non-fiction novel" - tedy román vystavěný z pravdivých událostí -, kterou použil ve svém nejslavnějším románu Chladnokrevně.
Hudba pro chameleóny vychází v původním složení poprvé, vůbec poprvé je do češtiny převedeno sedm povídek i zásadní autorova předmluva, kde Truman Capote rekapituluje svoji spisovatelskou dráhu, hovoří o poslední tvůrčí krizi a představuje nový styl psaní, jehož výsledkem je právě tato kniha. (Založil/a: Semot)

aubergine
  27. 4. 2014, 12:46
Kniha mě bavila. Některé povídky se mi líbily víc, jiné míň, ale ani chvilku jsem nechtěla knihu odložit. Asi nejvíc se mi líbila novela "Ručně vyřezávané rakvičky" a to hlavně kvůli konci. Doporučuji!