Ztracený chlapec

Originální název: The Lost Boy

Columbus - 2000
ISBN: 80-7249-013-3

Columbus (2000) 80-7249-013-3 203

Ztracený chlapec je dojímavý, zneklidňující, přesto však hluboce lidský a od začátku až do konce pravdivý příběh. Ve své první knize, Dítě zvané "To", vylíčil její autor Dave Pelzer šokující události vlastního dětství, které nakonec vedly k jeho definitivnímu odebrání psychicky narušené matce. Ve druhé části jeho neradostného, avšak obdivuhodného příběhu čtenář nahlédne do zákulisí americké pěstounské péče a spolu s malým Davidem se vydá na tvrdohlavou pouť za vidinou lásky a opravdové rodiny. V příběhu neskutečné odvahy týraného chlapce však mezi šokujícími výpověďmi jasně zaznívá ona nezdolně optimistická struna věčné touhy, věčného putování za tím, co jediné je vskutku schopno "pohnout nebem i zemí" - za skutečnou, bezvýhradnou a všeobjímající láskou. (Založil/a: Rakohammas)

Dave Pelzer Dave Pelzer
*29.12.1960

Pim
  15. 7. 2013, 19:21
Pokračování příběhu chlapce, jež byl několik let od raného dětství krutě týrán svou "matkou". Bohužel, ještě to neskončilo. Co ještě chlapce musí zkusit, čím si projít - než si zvykne na normální život, kde už není třeba bojovat? To asi okolí nedovede moc chápat a málem se to Davidovi stane osudným ve spojení se snahami matky, která to ještě nevzdala. David má můj obdiv, za svou houževnatost a sílu žít.
marcellia
  1. 9. 2013, 20:02
Druhý díl je skvělý,stejně jako první,a moje srdcová záležitost. Dnes jsem začala číst i třetí poslední,tak jsem moc zvědavá,jak jeho život pokračoval v dospělosti.Doporučuji číst hned za sebou..
Orina
  5. 1. 2013, 14:06
Z trilogie D. Pelzera je Ztracený chlapec můj nejoblíbenější díl. Skvělý příklad toho, že nestačí jenom dítě vytrhnout ze spárů surového rodiče...protože spousty nástrah na něj teprve čeká a snaha dohnat vše, co mu bylo za předchozí roky odepřeno, ho může dostat do obrovských trablů. U této knihy jsem se i docela nasmála, protože občas Dave Pelzer popisoval ty situace až úplně komicky (jako třeba vypelichaná číča).
gabce
  28. 7. 2014, 12:12
týráním to nekončilo.. co vše si musí chlapec prožít dále .. v této knize je dobře popsáno, že nestací dítě "zachránit" pře týráním ale musí se mu věnovat dále ..i to že chlapec kterému bylo ublíže pořád touží po mateřských citech
Trina1
  11. 10. 2011, 22:16
Netušila jsem, že i druhý díl bude tak strhující. Je zvláštní, že knížky tohoto typu jsou tolik čtivé.
karce
  2. 3. 2012, 9:58
Před mnoha lety nevěřil, že přežije. Dokázal to co mnoha lidí nikdy nedokázala. Prokousal se životem u různých pěstounů a pohrom, kterého potkaly a dnes má vše co si člověk může přát, milující rodinu.