Můj život s Reinhardem

Poprvé vydáno celosvětově: 1976

Toužimský a Moravec - 2012
ISBN: 978-80-7264-126-0

Toužimský a Moravec (2012) 978-80-7264-126-0 220

V roce 1976 byla vydaná v Německu velmi osobně napsaná kniha vzpomínek Liny Heydrichové, kde si připomíná nejdůležitější milníky svého života a zároveň odhaluje, jaké to bylo být manželkou Reinharda Heydricha.
Letos vychází tento kontroverzní titul v Německu podruhé a poprvé také česky. Českému čtenáři se tak naskýtá výjimečná možnost poznat Reinharda Heydricha, jednu z nejosudovějších postav českého národa, z úplně jiného úhlu pohledu...

Memoáry doprovází úvodní slovo Heidera Heydricha, komentář Jaroslava Čvančary a rozhovor Heidera Heydricha s reportérkou Hanou Benešovou. Kniha je doplněna o unikátní a bohatou fotopřílohu z archivu rodiny Heydrichů a badatele Jaroslava Čvančary. Mnoho fotografií je publikováno vůbec poprvé. (Založil/a: Sophi)

Lecter
  18. 6. 2015, 11:34
Připadá mi to jako výsměch a nevidím žádnou zvláštní hodnotu.Heydrich má svatozář až u zadku,nic netušil,Židy měl vlastně rád a za jeho ,,vlády" se měli v protektorátu tak dobře.Kdo a proč ho chtěl zabít?Jasné,že to tak musí napsat.Mělo by to vytvořit dojem paničky,která nic neví a politice nerozumí.Nevěřím jí ani slovo,ba naopak mi přijde,když už nic tak je naštvu.Z historického hlediska žádné zvláštní novinky,píše více o svém životě.Dvě hvězdy za fotky a za odvahu.Doporučila bych snad pro pobavení nebo když se chcete rozčílit.
Sophi
  19. 6. 2012, 21:31
Fantastický zážitek.. ta paní je hodně mimo a celkem se divím, že jí po vydání knihy za určitá přiznání nezavřeli. Nevím, jestli sama věří tomu, co píše, nebo jestli se to jen snaží nalhat sobě i světu.. zanechá to ve vás nepopsatelný dojem, upřímně doporučuju!